Назад   ОБЩАЛКИ ДОМА РЫБАКА > Рыбохрана, экология, восстановление рыбных запасов > Рыбохрана
<Отчеты> <Барахолка> <Общалка, Объявления> <Галерея> <<Дневники>>

Примітки

Рыбохрана Нормативы, приказы, разрешительные документы, официальная информация

Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 24.04.2017, 16:13   #21
Павел 2015
 
Аватар для Павел 2015
 
Реєстрація: 21.10.2015
Звідки Ви: г.Киев
Дописи: 206
Сказал(а) спасибо: 13
Поблагодарили 326 раз(а) в 62 сообщениях
Ограничение вылова рыбы по размеру.

Цитата:
Допис від _absh Переглянути допис
И это, кстати, отличное решение. В идеале бы вообще лимит вылова не только хищника, а и любого вида надо ограничить штуками, кроме сорной рыбы, на которую не должно быть ограничний, и отдельных водоемов вроде луж, перенаселенных карасем размером с мизинец. Хотя я знаю места, где масса мелкой щуки 200-300 г, которая жрет друг друга (больше некого) и крупнее толком не растет, так вот в таких тоже требуется отличный от общих правил лимит по данному виду. А на инвазивные виды (ротан, "солнечный окунь", бычок и т.п.) должен быть вообще установлен запрет на возвращение их в водоем в случае поимки.

По хищнику тоже не додумано. Нужен также лимит по *максимальному* размеру. Для щуки, к примеру: минимум 35 см, максимум 80 см, лимит две штуки, но не больше одной длиннее 60 см.
Нехрен уничтожать рыбу трофейного размера.
Тут больше нужен не запрет, хотя и запрет тоже, а разъяснительная работа среди рыболовов, в том числе и на водоемах. Например, щука 2-3 кг. самое оно (в смысле приготовления еды) 3-6 кг. уже сильно попахивать илом и травой будет, съедобно, но не вкусно. От 6 кг. - кушать даже собака не будет. Поймал, пофоткался, отпустил. Я когда то карпа на 9 кг. на рынке прикупил. Супруга готовить начала, чуть меня вместе с карпом из дома не выгнала. По вкусу сено - сеном.
Павел 2015 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Рибалочка (24.04.2017)
Старий 24.04.2017, 16:31   #22
_absh
 
Реєстрація: 03.08.2014
Звідки Ви: Ирпень
Дописи: 1.560
Сказал(а) спасибо: 214
Поблагодарили 943 раз(а) в 466 сообщениях
Цитата:
Допис від Павел 2015 Переглянути допис
Тут больше нужен не запрет, хотя и запрет тоже, а разъяснительная работа среди рыболовов, в том числе и на водоемах.
Похоже на то. Мозг отказывается верить в то, что средний рыболов -- прирожденный злодей, которого хлебом не корми дай только истребить маточное поголовье, раскидать по берегу упаковки от прикормки и блесен, десяток метров шнура и негниющие влажные салфетки. Скорее всего, эти люди просто не приучены думать головой или просто тупы, как пробка, и никогда не думают на шаг вперед.
Информационные щиты, рассказывающие об элементарных правилах поведения, которые нормальные родители человеку обычно внушают с пеленок, думаю, могли бы существенно поправить положение.
Будут ли полученные от продажи лицензий деньги идти на установку таких щитов? Почему на сайте госрыбагентства об этом нет ни слова? Если бы я был уверен в таком использовании средств, то я готов платить и десятикратную цену относительно той, которую установят за лицензию. В Онтарио я отдал около 80 баксов (включая налог) за годовую карточку, и у меня и мысли не возникло о том, что с меня хотят просто струсить бабла. У нас же при том, как это все пока что подается, мне будет жалко и одной гривны.
_absh зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Kroker (26.04.2017), ОСК1982 (24.04.2017)
Старий 24.04.2017, 16:56   #23
ОСК1982
 
Реєстрація: 11.01.2015
Звідки Ви: г.Киев, Воскресенка, юрист
Дописи: 151
Сказал(а) спасибо: 2.295
Поблагодарили 2.433 раз(а) в 102 сообщениях
[QUOTE=Добрий мен;1580402]Ви пишете про полювання, а я про риболовлю. /QUOTE]
У охоты с рыбалкой очень много общего.
1.Есть нормативка (до которой хотят свести экзамен)
2. Есть матчасть - снасти, техника заброса, техника ловли.
3. Есть внутренние неписанные законы и правила - наша рыбацкая этика и мораль.
Знание одной нормативки недостаточно. В европейских государствах типа Германии, Франции, Британии - в экзамен входят ещё и указанные ниже дисциплины.
Простой пример номер раз - прихожу к сравнению я, у соседей интересуюсь - не помешаю ли, если встану правее или левее, интересуюсь где у них оснастка лежит, чтоб не перецепить. И спокойно ловлю никому не мешая.
Простой пример номер два - приходит какой-то человек морально обиженный, сдвигает твои шмотки, чтобы свои бросить кости. И ложит оснастку параллельно течению, собирая оснастки трёх четырёх рыбаков, при этом успевая сделать бороду на мясорубке. На все замечания реагирует агрессивно с применением ненормативной лексики, которая носит оскорбляющий характер. Свой люлей-кебаб он конечно получит))). Но этого можно было бы избежать, если б человек где-то подучился обращению со снастью и правилам рыбацкого этикета.
Но я реалист и отлично понимаю, что государство и общество деградировало. Билеты будут тупо ПРОДАВАТЬСЯ, как права на авто или дипломы. И это самое обидное.
ОСК1982 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Magalon (24.04.2017)
Старий 24.04.2017, 17:05   #24
Павел 2015
 
Аватар для Павел 2015
 
Реєстрація: 21.10.2015
Звідки Ви: г.Киев
Дописи: 206
Сказал(а) спасибо: 13
Поблагодарили 326 раз(а) в 62 сообщениях
Рыбалка.

Цитата:
Допис від _absh Переглянути допис
Похоже на то. Мозг отказывается верить в то, что средний рыболов -- прирожденный злодей, которого хлебом не корми дай только истребить маточное поголовье, раскидать по берегу упаковки от прикормки и блесен, десяток метров шнура и негниющие влажные салфетки. Скорее всего, эти люди просто не приучены думать головой или просто тупы, как пробка, и никогда не думают на шаг вперед.
Информационные щиты, рассказывающие об элементарных правилах поведения, которые нормальные родители человеку обычно внушают с пеленок, думаю, могли бы существенно поправить положение.
Будут ли полученные от продажи лицензий деньги идти на установку таких щитов? Почему на сайте госрыбагентства об этом нет ни слова? Если бы я был уверен в таком использовании средств, то я готов платить и десятикратную цену относительно той, которую установят за лицензию. В Онтарио я отдал около 80 баксов (включая налог) за годовую карточку, и у меня и мысли не возникло о том, что с меня хотят просто струсить бабла. У нас же при том, как это все пока что подается, мне будет жалко и одной гривны.
В этой постанове четко указанно куда идут деньги - в госбюджет. Что такое госбюджет знают все. Это та яма, в которую бросают деньги и, потом, не знают куда они делись. Проблема у нас всегда одна и та же -
ищем виновных, находим не виновных, наказывает непричастных. То -
есть законы и всякого, рода указы и иже с ними принимают люди, далекие от темы. Что Вы хотите, если профильные министры не имеют профильного образования. Прокурор не юрист, милиционер не милиционер, экономист - аферист. Пороблено ей богу.
Павел 2015 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Рибалочка (24.04.2017)
Старий 24.04.2017, 21:48   #25
madd.kiev
 
Аватар для madd.kiev
 
Реєстрація: 20.07.2012
Звідки Ви: Київ
Дописи: 794
Сказал(а) спасибо: 2.738
Поблагодарили 1.958 раз(а) в 297 сообщениях
Цитата:
Держрибагентство України added 6 new photos.
1 hr ·
З метою недопущення фактів браконьєрства під час нересту працівниками Волиньрибоохорони були проведені інформаційно-роз'яснювальні роботи серед рибалок та продавців на ринках.
Громадянам було вручено інформаційні буклети щодо нерестової заборони на вилов водних біоресурсів у водоймах Волинської області.[/B] А також продавців на ринках було попереджено про відповідальність за продаж заборонених знарядь та засобів добування водних живих біоресурсів та було розклеяно інспекторами плакати із закликом населення відмовитись від застосування заборонених знарядь лову.
фото


из фб
madd.kiev зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 24.04.2017, 22:33   #26
Andi
 
Реєстрація: 20.02.2006
Звідки Ви: Вишневе
Дописи: 1.305
Images: 1
Сказал(а) спасибо: 4.813
Поблагодарили 4.308 раз(а) в 627 сообщениях
Цитата:
Допис від Рибалочка Переглянути допис

Чим не влаштовує існуюча плата "промисловиків" та "орендаторів", що професійно користуються водними ресурсами?
Ось тут думаю не влаштовує те, що плата яку вони вносили за виловлену рібу дуже мізерна, а в журналах пишуть "не клює", занижують кількість виловленої риби у 10 а то й 100 разів. Якщо так, то вже б кожен мав змогу по таких тарифах оплочувати риби стільки, скільки йому буде за потрібне. І все законно.
Вище писали про ліміт у штуках, то вірно, але є одне але. Почитайте наприклад правила Канади, там в лімітах приблизно 10 видів риб що можна ловити постійно. Окрім осетрових, на них заборона цілий рік. Все інше вимірюється в кількості та інколи щей у довжині, все інше майже не лімітовано, чи навіть заборонено до відпускання, то по прісній воді. Я якщо всю ту рібу зловити що дозволяється то думаю можна буде тою рібою блювати. А в нас все в кілограми переводять.
Andi зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Olaf (05.05.2017), ВАДИМ С Л (29.04.2017)
Старий 24.04.2017, 23:07   #27
Рибалочка
 
Аватар для Рибалочка
 
Реєстрація: 27.03.2017
Звідки Ви: Київ, Троя
Дописи: 50
Сказал(а) спасибо: 177
Поблагодарили 181 раз(а) в 23 сообщениях
Це ще раз підтверджує, що вони не взмозі контролювати 1-2 артелі у своїй зоні відповідальности, або закривають очі "за долю малую", чи по знайомству.

То про який ефективний контроль у глобальних розмірах можна говорити?
Чергова спроба продати людям те, що їм і так належить.

А уявіть, що будуть робити зі своєю власністю ті, хто не дуже свідомо любить природу, але заплатив за право нею покористуватися. Кожного не перевіриш ніяк.
І тоді теперішні порушники просто діті будуть, у порівнянні з "обілеченими" майбутніми.

А роз'яснювальна робота - то добре, це єдина наша надія - достукатись до свідомості. І грошей на це вистачило б і тих, що зараз промисловики платять. Якщо напряму до організації перераховувати, а не до бюджету. Тоді видно, скільки прийшло і куди витратили.
Рибалочка зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Добрий мен (27.04.2017), ОСК1982 (24.04.2017)
Старий 05.05.2017, 11:32   #28
Рибалочка
 
Аватар для Рибалочка
 
Реєстрація: 27.03.2017
Звідки Ви: Київ, Троя
Дописи: 50
Сказал(а) спасибо: 177
Поблагодарили 181 раз(а) в 23 сообщениях
мильні бульбашки

Висуваємось в будь який бік від столиці на 50 км і далі. Стоять сітки, гудять мотори, з берега ловлять всі, кому не ліньки тримати вудку в руках. Загальний психоз і істерія. Рибу пакують мішками, у тому числі і малька, про норми вилову ніхто не згадує.

Про яку плату може йти мова, якщо місцеві вважають річку колгоспним полем з дармовою кукурудзою. Якщо мішок за день не вкрав - день пропав. Про відпускання риби і безбороді гачки ніхто не чув, і не розуміє, навіщо. В одній будівлі рада УТМР, з боку магазинчик "Турист" продає сітки будь-якого розміру.

Про які ліцензії мова, коли ловлять від 5 до 85 років, діти, бабці, п'яниці-безхатьки, психічно неврівноважені люди, тощо.

Така існуюча реальність, коли бардак в країні.

Колючий дріт і вишки з вертухаями вздовж всіх берегових ліній?
Ресурсу не вистачить.
Рибалочка зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Andr@y (05.05.2017)
Старий 05.05.2017, 14:53   #29
madd.kiev
 
Аватар для madd.kiev
 
Реєстрація: 20.07.2012
Звідки Ви: Київ
Дописи: 794
Сказал(а) спасибо: 2.738
Поблагодарили 1.958 раз(а) в 297 сообщениях
Цитата:
Допис від Рибалочка Переглянути допис
Висуваємось в будь який бік від столиці на 50 км і далі. Стоять сітки, гудять мотори, з берега ловлять всі, кому не ліньки тримати вудку в руках. Загальний психоз і істерія. Рибу пакують мішками, у тому числі і малька, про норми вилову ніхто не згадує.
на горячую линию звонили?
они выезжают по вызову, или в рейд по наводке.
или вы думаете 40 человек могут круглосуточно, семь дней в неделю мониторить всю воду в области?)))

[[Ссылки только членам профсоюза. ] всем шо как делать
madd.kiev зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.05.2017, 15:27   #30
SIDOR 1
 
Аватар для SIDOR 1
 
Реєстрація: 02.11.2010
Звідки Ви: Киев
Дописи: 504
Blog Entries: 22
Сказал(а) спасибо: 21.718
Поблагодарили 4.673 раз(а) в 216 сообщениях
Новый патруль уже ввели....а толку? я его работу на водоемах не ощущаю....простой пример Прохоровки и Канева...сейчас запрет...каждый день 2 лодки плавают на ГЕС...почему?потому что они мажоры или депутаты?сети ставят без разбора,ночью и днем,острогами бьют рыбу,в Каневе вообще ловят все на драч....где работа патруля?ее нет .... а деньги потрачены на его организацию...
Можно это все обсуждать туда сюда....но я считаю,что правила вводить нужно,но экзамены сдавать?то прямая коррупционная состовляющая...
Надо проводить разьеснительную работу,вводить уроки в школах,это работа не на один год.....
И кстати,соглашусь,что писал эти правила похоже студент,но явно не начальник отдела!
Я за порядок на водоемах,но сейчас сижу и думаю,как же его организовать в условиях нашей страны и наших людей...
SIDOR 1 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.05.2017, 15:57   #31
madd.kiev
 
Аватар для madd.kiev
 
Реєстрація: 20.07.2012
Звідки Ви: Київ
Дописи: 794
Сказал(а) спасибо: 2.738
Поблагодарили 1.958 раз(а) в 297 сообщениях
Цитата:
Новый патруль уже ввели....а толку?
еще один
вы звонили на горячую линию сообщить о нарушениях?

будьте добры, обьясните мне как 40 человек патруля могут круглосуточно видеть всю водную поверхность области?

не менее 80% рыбаков понятия не имеют про правила рыбальства.
для изменения ситуации потребуются годы. ГОДЫ, господа.
если хочется быстрее - включайте голову, а не другое место, которое думать не умеет и пытайтесь помогать сами.

телефон горячей линии бесплатный, все чтро требуется - пару минут вашего времени.

Цитата:
Держрибагентство України
Page Liked · 49 mins ·

#Нерест2017


Не зважаючи на обмеження на лов водних біоресурсів в період нересту, порушень природоохоронного законодавства не стає менше.

Тому просимо вас бути особливо уважними, адже незаконний вилов риби у цей час завдає найбільшої шкоди рибному поголів'ю.
У разі виявлення на водоймах браконьєрів просимо невідкладно повідомляти на "гарячу" лінію: 0-800-50-52-50.


зы: я по киеву ощутил в первые дни после ледостава, еще пару лет назад гонял местный и бухающий на берегах биомусор с сетками (та мы на юшку), резал сетки и тд. в этом - птху, птху, птху, пока не приходилось.
madd.kiev зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.05.2017, 16:51   #32
SIDOR 1
 
Аватар для SIDOR 1
 
Реєстрація: 02.11.2010
Звідки Ви: Киев
Дописи: 504
Blog Entries: 22
Сказал(а) спасибо: 21.718
Поблагодарили 4.673 раз(а) в 216 сообщениях
При чем тут вообще еще один ???
Я звонил на гарячую линию,к этим лодкам никто не подплыл и они как плавали так и плавают !
Две недели назад пытался вызвать патруль под Южный мост,где стоял финвал без номерных знаков и одного за одним паковал судачков...мы ждали патруль 2 часа и никто не приплыл....
Так что по поводу моей ответственности говорить не стоит,если Вы не знаете
Например,Вы знаете,что рыбохорона Канева находится прям под Гесом и все безобразие там происходит на их глазах,да там даже и плыть никуда не надо....
Да и вообще,я свой пост ниже написал не для того,чтобы спорить с Вами и читать словосочетание “еще один” !!!
Я с удовольствием буду исполнять новые правила,просто привел пример того,как в прошлом году, с большой помпезностью вводили новые патрули,но считаю,что на выходе пока что они либо не могут,либо не получается...Дай Бог чтобы они заработали на полную мощь !
SIDOR 1 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.05.2017, 17:09   #33
madd.kiev
 
Аватар для madd.kiev
 
Реєстрація: 20.07.2012
Звідки Ви: Київ
Дописи: 794
Сказал(а) спасибо: 2.738
Поблагодарили 1.958 раз(а) в 297 сообщениях
Цитата:
Допис від SIDOR 1 Переглянути допис
Я звонил на гарячую линию,к этим лодкам никто не подплыл и они как плавали так и плавают !
Две недели назад пытался вызвать патруль под Южный мост,где стоял финвал без номерных знаков и одного за одним паковал судачков...мы ждали патруль 2 часа и никто не приплыл....
да при том, что реальных фактов недобросовестности патрульных пока никто не предоставил, одни сказки, либо догадки. и нытье в интернетиках что патруль этот ваш нафиг не нужен, все пропало, рыбы нет ЗРАДА1!!

на какой телефон звонили? кто принял звонок? вы перезвонили уточнить почему никого нет целых два часа?
madd.kiev зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 05.05.2017, 22:18   #34
Рибалочка
 
Аватар для Рибалочка
 
Реєстрація: 27.03.2017
Звідки Ви: Київ, Троя
Дописи: 50
Сказал(а) спасибо: 177
Поблагодарили 181 раз(а) в 23 сообщениях
Тут мова за всю країну і місцеві особливості риболовлі, а не за показовий підрозділ 45 чоловік на 4,5 тисячі кілометрів берегових ліній.
Канів, рибохорона знаходиться прямо навпроти ГЄС. Поруч з ними збудував Хатинку для Риболовлі Кузьмук. Ранок, поплавки від сітки тягнуться на півкілометра від Хатинки до будівлі рибохорони. Поплавки виблискують на сонці на кілька кілометрів.
Дзвінок у рибохорону: хлопці, вже ранок, пора сітки вибирати!
Відповідь: які сітки?
Вашу наліво, ті шо навпроти вас всю ніч стоять, а зараз на півканева поплавками блищать.
Мовчання у трубці. Поклали. Потім півгодини лінія занята, мабуть просто зняли з важеля, щоб не діставали.
Зрозуміло, що сітку ніхто не чіпав, стояла скільки треба.

Отака реальність на місцях, а ви кажете, "гаряча лінія".
Рибалочка зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Graff (10.05.2017), lirus (15.11.2017), SIDOR 1 (06.05.2017)
Старий 06.05.2017, 00:26   #35
shukar
 
Аватар для shukar
 
Реєстрація: 16.10.2016
Звідки Ви: Ивано-Франковск
Дописи: 114
Сказал(а) спасибо: 3
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
Доброго вечора,

От прочитав проект правил любительського рибальства, а залишилось більше питань чим відповідей.

Знайшов в інтернеті ось такий цікавий абзац, котрий повністю відображає і мою думку:

Згідно ст. 3.15. «Правил любительського і спортивного рибальства» Забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням ... .., колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання) .... А тепер давайте аналізувати, що ж це таке – колючі знаряддя лову: це не що інше як острога, а її застосування ­ браконьєрство, згоден; а гарпунна рушниця не що інше, як та ж острога, тільки модернізована і набагато більш продуктивна. Давайте порівнювати – полювання з острогою більш менш ефективне тільки на мілководді, і риба, що пішла на глибину більше метра вже не досяжна, в той час як для мисливця з гарпунною рушницею межі, особливо в невеликих річках – немає, тобто рибі сховатися нікуди. Що стосується вогнепальної зброї, то ефект від її застосування ніяк не порівняти з гарпунною, а пневматика це взагалі нонсенс, але тим не менше їх застосування заборонено, а застосування гарпунних рушниць, бачте, виняток.
Джерело [[Ссылки только членам профсоюза. ]

Додам ще дещо, чому хоча б не обмежити місця і водойми по глибині, а то виходить наступне, річка з середньою глибиною 1-2метри і шириною 15м, туди запливає один "мисливець" і вистрілює усе підряд. Або озеро, так званий "жабовник" з глибиною 1.5м, то скажіть мені чим цей "мисливець" відрізняється від бракон'єра з острогою, котрий зайшов по пояс у воду??


У всіх цивілізованих країнах підводне полювання заборонено у прісній воді або в крайньому разі сильно обмежене.
shukar зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Forwarder (07.11.2017), i-ribak (26.05.2018)
Старий 06.05.2017, 01:50   #36
Steel rat
 
Реєстрація: 14.11.2008
Звідки Ви: Киев, страховая компания
Дописи: 2
Сказал(а) спасибо: 238
Поблагодарили 3 раз(а) в 2 сообщениях
Цитата:
Допис від shukar Переглянути допис
Додам ще дещо, чому хоча б не обмежити місця і водойми по глибині, а то виходить наступне, річка з середньою глибиною 1-2метри і шириною 15м, туди запливає один "мисливець" і вистрілює усе підряд. Або озеро, так званий "жабовник" з глибиною 1.5м, то скажіть мені чим цей "мисливець" відрізняється від бракон'єра з острогою, котрий зайшов по пояс у воду??
Та нє, то Ви сплутали. Туди не мисливець запливає. Туди сідає на берег один "рибак" і виловлює усе підряд.
Мисливець від бракон'єра, шановний, відрізняється дотриманням норми вилову. Так само як і рибак.
По суті, скоріш за все острога, гавайка і т.п. заборонені через високу вирогідність сходу поціленої риби, тобто фактично її псування.
І доречі, у такій цивілізованій країні як Україна - підводне полювання дозволено. Можливо краще нехай цивілізовані європейські країни дозволяють його, а не ми будемо забороняти.
Steel rat зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
jeksonD (13.03.2018)
Старий 06.05.2017, 09:35   #37
Alex_m
 
Аватар для Alex_m
 
Реєстрація: 20.02.2006
Звідки Ви: Живу в г.Лубны. Работаю где-то по Полесью :)
Дописи: 1.575
Images: 11
Сказал(а) спасибо: 2.852
Поблагодарили 3.202 раз(а) в 586 сообщениях
Цитата:
Допис від shukar Переглянути допис
Доброго вечора,

От прочитав проект правил любительського рибальства, а залишилось більше питань чим відповідей.

Знайшов в інтернеті ось такий цікавий абзац, котрий повністю відображає і мою думку:

Згідно ст. 3.15. «Правил любительського і спортивного рибальства» Забороняється лов водних живих ресурсів: із застосуванням ... .., колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання) .... А тепер давайте аналізувати, що ж це таке – колючі знаряддя лову: .
Ну, якщо досконально аналізувати, то і гачок,до речі, також "колЮче"знаряддя лову А якщо їх кілька на снасті, та й не малого розміру, то вже цілий "драч" виходить бувають моменти, коли риба частіше чіпляється "бородою", боком, навіть хвостом, чим "законно ловиться в рот" ( гусари, мовчати !!!). Таки да, риб чомусь просто "давить" приманку або просто б"є по ній хвостом, при цьому "багрячись" на гачок Забороняємо гачок як колюче знаряддя лову ?

P.S. Вибачаюсь за відповідь трохи "гарячково". Таки стаж підводного полювання кілька десятків років і, коли читаю, що заплив - настріляв-вистріляв, хочеться відправити під воду такого "писаря" і нехай "настріляє" хоча би дозволену норму з дозволених розмірів риб. А якщо "писарь" має на увазі порушників Правил, які чи то з аквалангами на заборонених для лову місцях ( чи без аквалангів), то вже інша справа і проходить по інших статтях Так само як і "надводні" рибалки на нерестилищах та зимувальних ямах, як і "чесні" рибалки з пакунками маломіру.

До речі, посилання на досвід "цивілізованіх" країн недоречні, тому що в деяких хз цих країн дозволено електролов і в той же час заборонено використання живця, а часом і взагалі живої наживки. Ми живемо в Україні, і у нас, як і в інших цивілізованих країнах, свої, так би мовити, традиційні методи рибної ловлі.
Як на мене, в Правилах би хотілось більше конкретики по дозволеному-недозволеному-забороненому.
Принцип приблизно такий - "що не заборонено - дозволено".
Мінімум фраз "поблизу, поряд".
"Заборонено перебувати поблизу з забороненими в цьому місці снастями
перебування на водоймі або поблизу неї (в межах водоохоронної зони) з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу (в межах водоохоронної зони) них
"
А якщо я їду по автошляху в зоні, де рибна ловля заборонена ( навіть табличка стоїть), снасті в салоні чи в багажнику, інших шляхів проїзду немає.
Фактично я порушник.
Заборонена ловля в охоронній зоні мостів, а їдемо по мосту з рибою та снастями
Таких моментів досить багато і вони досить неоднозначні і надають простір для "нарушаєм!!!" з обох боків як влади так і рибалки.
Межі заборонених для рибалки на місцевості також повинні позначатися відповідніми вказівниками, тому що фрази "в урочищі Невідоме" та "до острова Буяна" мало що кажуть на місцевості, де навіть місцеві жителі не скажуть точно, а де ж межі отого "урочища", чи ще що
А це знову, "щілинки" для "влади" та порушників.
Норми вилову також не по вазі а по штуках, для "цінної" риби ( сом, сазан, щука та подібні), іншу "нецінну" рибу обмежити загальною вагою.
Дозволений прилов маломіру якщо вилов поштучно то поштучно, якщо вагою обмеження, то від ваги відсоок маломіру.
Зараз приблизно так - дозволено 3 кг, прилов маломіру поштучно від виду риби.
"Дозволяється на випадок неможливості повернути до водойми у живому та неушкодженому вигляді прилов молоді водних біоресурсів до 10 % від загальної кількості екземплярів даного виду в улові риболова-любителя."

Таким чином, у Вас один екземпляр маломіру, який " в жабра" спіймав гачка, та ще й трійника. Більше в Вас немає такого виду риби, це перша спіймана. Варіанти - викинути ( але не жилець вже явно), варіант два - забрати, але автоматично стаєте порушником.

Відносно "викинути" - пункт 10 Правил.
Забороняється:
- викидати у водойму улов водних біоресурсів, невикористаного «живця» (за виключенням повернення до водойми у живому та неушкодженому вигляді) залишати водні біоресурси або частини їх тіла на березі в межах водоохоронної зони;"

Таким чином - піймав першим маломіра-смертника, ні взять ні викинуть


По новій редакції правил, відносно поштучно - "Риба: хижі види (судак, білизна, сом, щука) екземпляри 2". Уточніть, 2 хвоста КОЖНОГО виду, чи взагалі два хвоста всього незалежно від виду?
Самі розумієте, це дві великі різниці

Перелов - "За винятком випадків, коли вилов перевищує добову норму за рахунок однієї найбільшої за вагою особини". Потребує уточнення - 2,9(до 3кг різної дозволеної риби) +одна більше 3 кг, чи або 3 кг або одна більше 3кг. На даний час цю норму трактують часто по різному.

Дозволені розміри риби - 50 см. Навіть мірні засобі мають похибку, та плюс як міряти ( тут самі розумієте). 48-49-50 см ніби то поряд, але де та межа де вже порушення ? Те ж саме й по вазі - 3 кг чи 3+( 3,100 - 3.500)? 5-6 карасів приблизно одного розміру попадаються в діапазон від 2,5 до 4 кг ( орієнтуюсь поштучно при вилові, а по дома для "звіту" переважую Звичайно, можна і на воді переважити, але якось так не складається ( таки да, порушую часом )

По розмірах :
Плітка (тараня) 18 18
Лящ 32 30

Цифри бачимо - тепер дивимся що ловиться у Вас та поряд і що в садки йде. Робимо висновки - або міняємо розмір або виконуємо Правила ( не знаю чи підійде тут смайлик правильний чи )

" 5.5. Дозволяється зберігання та вивезення з водойми риби та безхребетних, як у свіжому так і в обробленому вигляді, незалежно від терміну перебування на водоймі в обсягах, що не перевищують добову норму вилову."

Ви на воді ( чи поряд) кілька діб, в садку ( чи засолені десь чи ще якось "припасені" ) вилов теж не одного дня ( часто таке буває ?). Вітаю, ви порушник.

Також би це питання якось врегулювати.

До речі, питання розміру та норми вилову важливе ось де ще. Безпосередньо до Правил рибальства це прямо не відноситься, але важливий момент.
Охорона рибно-водної живності це не тільки виконання Правил, а й інша діяльність, в тому числі виховна.
А що ми бачимо на різноманітних каналах телепередач про рибалку ?
Часто-густо вилов маломіру типу мілка плітка та підлящики. По нормі мінімальний підлящ 30-32 см. Все інше - порушення !
По хижаку також частенько маломір в садок попадає, часто з фразою - "доведеться забрати, не жилець". Також порушення !!!
І все це з телеекрану, типу так можна ?
Правда, частіше за все, особливо по хижаку, риба або зразу в воду повертається, або після закінчення рибалки по білій рибі відпускається після фінального зважування.

Але ж, заборонено зберігати більше добової норми ?
А по новим, проектним правилам, ще й відпускати пошкоджену рибу заборонять ?

Це питання більше до ЗМІ та й органів "рибконтролю", або просто перед початком передачі зразу повідомляти що згідно існуючих норм вилов 3кг і розмір дозволений такий то, а показуємо просто щоб показати ЯК можна ловити а не то ЩО можна ловити, або по ходу передачі коментувати що це риба менше дозволего розміру і тому ніякого садка, зразу повертаємо в воду. Також і по кількості снастей в передачах. Дозволено 5 гачків - не показуйте "гуру-рибалку" з батареєю закинутих в воду снастей на берегу чи в воді.
Потрібно на всіх рівнях показувати і пояснювати як правильно робити, , щоб воно в голову правильне попадало. Не факт, зрозуміло, що всим попаде, але й показувати порушення такуож не діло

Знову ж, в кожному регіоні свої обмеження, тому що місцями "минька-налима" як клас вже немає, місцями "як гною". А заборона повсюди на його вилов
Кожне регіональне відділення "рибної поліції", чи інша охорона іншого обьєкту, скажімо парку чи заказнику, повиннна мати Інтернет-ресурс ( чи свій чи, що більш прийнятно, на сайті, скажімо Мінприроді чи як його там.
Не маєш доступу до мережі сам, думається, знайдеться поряд такий же рибалка з доступом в мережу, зайшов на сай, знайшов область-регіон, бачиш перелік заборонених місць, перелік зон з обмеженнями читаєш в чому ж ті обмеження полягають. Додатково що не можна ловити в даному регіоні.Запам"ятав чи роздрукував і в дорогу. На місцевості при під"їзді до забороненого участка чи з обмеженнями бачиш вказівник, дієш згідно Правил та обмежень на цій територіії.
Зараз всеж-таки час досить технологічний і "природоохоронні" структури мусять використовувати ці технології, а не тупо "тут заборонено", бо в мене інструкція.

По підводному полюванню.
В 90-х роках ( якщо не раніше, дані пропали десь у мене), після "обсуждения в заинтересованных организациях), Кабмін прийняв просте рішення - підводне полювання один з видів любительського рибного лову і здійснюється на тих же засадах і Правилах. Крапка.
Все інше - лобіювання зацікавлених сторін ( типу посвідчень та карток, дозолів різни), що обмежують права любителів підводного полювання.

Було різне, від небезпеки самих підводних рушниць, до того що підводне полювання небезпечне з точки зору навантажень на організм, тому потрібний щорічний медогляд. Але тоді переміг здоровий глузд і було прийтято рішення про те що "підводне полювання один з видів любительського рибного лову".

Це, звісно, не сподобалось тим хто вже підраховував прибутки від "навчання", здачі нормативів на влучність- глибину-час пірнання, та видачі карток-посвідчень, меддовідок. Тому вони постійно пробують якось "обілетити" якщо вже не всих рибалок, то хоч частину.

А що, все ніби то вірно - хочеш рибалити, вивчи природоохоронні документи та Правила, навчись користуватися снастями, принеси меддовідку що ти по стану здоров"я можеш витримати навантаження ( особливо взимку). Вивчив, здав заліки по нормативній базі, по користуванню снастями, по плаванню ( ну як це рибалка не плаває ?), по Правилам першої допомоги ( отут я згоден, десь би самому періодично лікбез процти), медицина по здоров"ю дала добро ?
Отримуй посвідчення і на воду, рибу лови.
До наступного року - меддовідку свіжу, ну і Правила перездай про всяк випадок.

І оце все, що написано про "обілечивание", уявили ?
Будьмо реалістами, рибі байдуже як її здобули, і підводне полювання не самий простий та "здобичливий" вид рибного лову. Таки да, часом трофеї бувають у підводників посмачніше чим в надводних. Але ж ловлячи на мінігачок з мотилем чи опаришем, важко сподіватися на трофей. Любителі ловлі сомів на квок також досить часто гарних "жабок" підіймають, та інші любителі рибного лову чи то на фідер чи то на спінінг при бажанні ловлять залікових трофеїв( сазан-короп-судак-щука). Головне - на що ти налаштувався і чи згоден чекати "трофея" чи перейдеш ловити більш "поступливу" але меншу по розміру рибу ? Достойний трофей вимагає часу й терпіння

Ох і букв багато написав, сам запутався вже. Але ж і справа запутана що в паперах, що в головах, а на воді ще більше.

Востаннє редагував Alex_m: 06.05.2017 о 13:09.
Alex_m зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
jeksonD (13.03.2018)
Старий 06.05.2017, 13:40   #38
Alex_m
 
Аватар для Alex_m
 
Реєстрація: 20.02.2006
Звідки Ви: Живу в г.Лубны. Работаю где-то по Полесью :)
Дописи: 1.575
Images: 11
Сказал(а) спасибо: 2.852
Поблагодарили 3.202 раз(а) в 586 сообщениях
По місцях для рибалки

4. Загальні положення

4.1. Водойми (їх частини) для здійснення любительського рибальства визначаються наказами територіальних органів Держрибагентства на підставі обґрунтувань науково-дослідних установ та організацій або іхтіологічних служб територіальних органів Держрибагентства.
На водних об’єктах (їх частинах), визначених для любительського рибальства, обмежується промислове рибальство. На цих водоймах дозволяється проведення контрольного, науково-дослідного лову (добування) водних біоресурсів та меліоративного вилову.
На окремих водних об’єктах (їх частинах), які традиційно використовуються як для промислового, так і любительського рибальства, дозволяється як виняток спільне їх використання або розмежування у часі промислового і любительського рибальства (потижнево, за днями тижня, сезонами року тощо).

та :
Забороняється лов водних біоресурсів впродовж всього року:
- на водоймах, що не визначені у встановленому порядку як такі, на яких дозволене любительське рибальство;

Знову ж таки, "що не заборонено-дозволено."
Наказами визначать "дозволені місця", як вони будуть на місцевості позначені ? Навіть, буде на сайті карта викладена ( хочеться думати, що буде, щоб наглядно бачити "дозволені місця", та й "заборонені" б також бачити потрібно.
На місцевості то як ? Навіть ЖПС плюс-мінус майже завди дає, в залежності від місцевості А табличка-знак-вказівник, вони однозначні

Знову ж таки, я таки думаю, дозволених місць буде більше чим заборонеих ( хочеться так думати, а реально, воно покаже). То чи не доцільніше визначитися з забороненими-обмеженими місцями, визначити їх на картах відповідних регіонів та обов"язково відповідними показчиками на місцевості. А все інше - що "не заборонено-обмежено", такі, на яких дозволене любительське рибальство.

Ну і, відповідно, на сайтах відповідно Головна-регіональні структури природоохоронні. Карта в електронному вигляді та режими заборони чи частового обмеження знаходження на території та вилову риби.
Alex_m зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 08.05.2017, 13:58   #39
shukar
 
Аватар для shukar
 
Реєстрація: 16.10.2016
Звідки Ви: Ивано-Франковск
Дописи: 114
Сказал(а) спасибо: 3
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
Цитата:
Допис від Alex_m Переглянути допис
Ну, якщо досконально аналізувати, то


Ну ви мене вибачте, але цілеспрямоване багріння заборонене, це в правилах прописано. Це на рахунок гачка.

А у випадку з острогою і рушницею іде ЦІЛЕСПРЯМОВАНЕ добування водних ресурсів колючим знаряддям ловлі. Ви так і не пояснили різницю між ними. Аргумент про більшу кількіссть сходів з остроги не адекватний, хто це рахував? Так само у не досвідченого "мисливця" буде їх більше, а він цілеспрямовано б'є рибу.

На рахунок не "чесних" рибалок з драчами, пакунками маломірок і т.д. , так вони є порушниками і мудаками, цього ніхто не заперечує.

Востаннє редагував SL: 16.05.2017 о 12:59.
shukar зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Геннадий С. (12.02.2019)
Старий 19.09.2017, 17:17   #40
ОСК1982
 
Реєстрація: 11.01.2015
Звідки Ви: г.Киев, Воскресенка, юрист
Дописи: 151
Сказал(а) спасибо: 2.295
Поблагодарили 2.433 раз(а) в 102 сообщениях
Вышла новая редакция проекта Правил, после экспертной Рады
Цитата:
[[Ссылки только членам профсоюза. ]
Цитата:
З метою отримання громадської думки щодо нового проекту «Правил любительського рибальства» (далі - проект Правил), який було розроблено [[Ссылки только членам профсоюза. ] з урахуванням більш ніж 300 зауважень та пропозицій, публікуємо його тут після обробки юридичним та науковим підрозділами [[Ссылки только членам профсоюза. ] і просимо всіх про максимальне поширення та обговорення.
Завантажити документи можна за посиланнями:
Проект Правил [[Ссылки только членам профсоюза. ]
Додаток 1 [[Ссылки только членам профсоюза. ]
Додаток 2 [[Ссылки только членам профсоюза. ]
Додаток 3 [[Ссылки только членам профсоюза. ]
Додаток 4 [[Ссылки только членам профсоюза. ]
Проект Правил буде також розміщено на офіційному веб-сайті Державного агентства рибного господарства України: [[Ссылки только членам профсоюза. ] (розділ - «Діяльність»; підрозділ «Проекти документів»).
Зауваження та пропозиції стосовно нового проекту Правил у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за адресами:
Експертна рада Держрибагентства України (вул. Січових стрільців, буд. 45-А, м. Київ, 04053), e-mail: [[Ссылки только членам профсоюза. ]
Контактна особа: [[Ссылки только членам профсоюза. ], керівник Експертної ради Держрибагентства, тел. 067-505-73-78.
По сравнению с предыдущей редакцией однозначно +
Огромный +
Но остаются некоторые старые баги в приложениях:
- размер нормы вылова бели так и не подняли (за исключением карася)
- опять же старые тупые границы запрета от дамбы Киевской ГЭС в 5 км
-обычный рыбец в запрете к вылову
ОСК1982 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
3 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Lomakin (20.09.2017), Provodnik (20.09.2017), Геннадий С. (12.02.2019)
Відповідь



Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Увімк.





Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 01:43.

vBulletin 3.8.7 ; Copyright © 2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited
Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010

Без ГМО Kapitan.ua mirrybolova.com.ua
Лодочные моторы на motor.com.ua