Перегляд одного допису
Старий 02.01.2017, 14:58   #8
Alex_m
 
Аватар для Alex_m
 
Реєстрація: 20.02.2006
Звідки Ви: Живу в г.Лубны. Работаю где-то по Полесью :)
Дописи: 1.575
Сказал(а) спасибо: 2.852
Поблагодарили 3.202 раз(а) в 586 сообщениях
Запізніло, чи, по Азірову, запизніло :)

Запізніло, чи, по Азірову, запизніло

Це минулорічне, в цьому році вже на роботі і не до риби-льоду в найближчі тижні

Фото, це я приіхав попірнати наостанок в минулому році Оте що ніби блищить, то також лід, але тонкий Чи то пірнать, чи то гриби збирать, чи то з багажника спінінг діставать ( а він там постійно "прописаний"). Грибів трішки, пожалів чіпати, гарно вони виглядали тому місці, і не хотілось шкодити картинці-етюду-натюрморту ( не знаю як воно правильно називається, але гарно виглядає і жалко тривожити ) З двох варіантів, що залишились, Здоровий глузд вибрав спочатку спінінг, але силіконки лиш весело відскакували від льоду і ніяк не бажали його пробивати ..Залишився третій варіант- пірнати ... Не риби раді, а щоб "жабри промочити" і подивитись як вони там зимувати влаштувались. Парочку разів гепнувши дупою об лід, тому що в ластах досить незручно ходити по слизькій кризі, ламаючи тонку кригу там де вона ламалась, пробую пірнути. Таки вдається, але пірнати в пробиту тобою ж собою ополонку і випірнати ж в неї, ще той гемморой на дупу ... Не допомогло навіть те що протовк ополонку в вельми перспективній місцині, та на кількаметровій глибині досить величенький і щільний коряжник, де восени "кучкувалися" гарні окуні з карасями. Ствол спокійно залишався в авто, тому що мета була вже не "здобути" а подивитися, і, згідно Першого Правила Пірнання, чим далі ствол, тим більше риби навкруги. Але не спрацювало, на дні, в прекрасних корчах, де ще восени було масса всякого рибного царства, була абсолютна пустеля Ризикнув "пошукати пригод на дупу", буйком відмітивши межу непроламної криги і пірнаючи потім під неї ... Місця просто "бомба", але риби НЕМАЄ !!!! Крім малька в пару-трійку сантиметрів завдовжки, який місцями досить густо вкриває дно в містах з тиховоддям ... Сама наявність такої рибної малечі вводить в ступор - це ж не весна і не початок літа з нерестом і, відповідно рибною малечою. Як варіант, була думка що рибна мілкота не витримала досить низької температури води і загинула, на жаль. За пару тижнів до цього пірнав трохи нижче цієї ями, де на перекатах і мілководді знаходив цілком "залікових" сазанчиків та судаків. Не в ямах з корчами, а в промоїнках-вимоїнках та рідких гілочках саме на мілких місцях ... На ямах була якраз малеча і "незалікова" рибна солянка ... А от на мілині, якщо пошукати, то можна було і знайти ... Але риб на мілині шустрий, взяти важко, але в тому і сам "смак" взяти "важку" мішень. І нехай не монстр, а пара-трійко кіло хвіст і рибалка "Game over", але для того щоб вийти з "хвостом" а не облизнем на берег, ластогодин і ластокілометрів приходилось відпрацювати немало.
Отак чомусь і вишло що в ямах малеча, на перекатах і мілинах досить приємні "хвости" ... Чому з похолоданням води масово загинула малеча, для мене питання відкрите, якщо хто пояснить, буду вдячний. Таки да, періодично траплялось зустрічати на дні загиблу або "приглушену" рибу, яка ще ніби і жива, але на боку лежить на дні і слабо реагує на спроби взяти її руками ... Жабрами шевелить, жива, але рухається якимись "конвульсійними" рухами і недовго ... Потім впала на дно і тільки жабрами шевелить ... І судачок, і сомики і інша досить велика риба ... А щоб масово і одна малеча, то тільки по холодній воді ...
Моя пірналка-спостерігалка закінчилась досить швидко, по перше що температура на повехні ще понизилась, пішов сніг і пірнати, точніше винирювати ставало все важче ... Таке враження, поки пірнув, воно за тобою замерзло
Здоровий глузд нарешті переміг бажання "ну ще трішки, ще разок ..." і я подвся дож
дому ... Дома виявилось що "морда лица" і особливо лоб та підборіддя подрані кригою, але в воді воно якось не відчувалось.

Наступний вихід був уже на лід ... І отут воно прийшло, Щастя рибалки ...
В мене є кілька "Лесоток", роботи самого Майстра ... Велика йому подяка за них ... Але, чи то руки не звідти в мене, чи то риба не и=там дея я її ловлю ... Але більше року я тупо не бачив НІ ОДНІЄЇ покльовки ... Таки да, я не маю змого часто вийти на лід. Але ж виходжу, але результат- нуль в кубі. І от, нарешті, звершилось ... Чи то зорі так стали, чи то Нептун з іншими колегами змилостивився ... Але я таки спіймав рибу на безмотилку Все як завжди, кілька споряджених вудок в рюкзак, ноги на плечі і до Річки ... "Потинятися" по Природі, по Річці, ну і потренуватися в намаганні когось спіймати з під криги. Перше місце, сильна течія, "лесотка" тупо зноситьч=ся течією, пробую важку блешня і "яйця". По нулям ... Вище пор течії знову течія і знову риби нуль ... То вже як правило, я вже давно до Річки ходжу не за рибою а для настрою, що пірнати що з берега обо з криги рибалити. І якщо пірнання та берегова риболовля часто дають результат в вигляді юшки та смаженої риби, то рибалка з криги ( з того часу як принципово перейшов на лов без наживок-насадок ), поки що результатом не радувала ... І от, нарешті, невеличкий затончик перед входом на гарну ямку. Зазвичай, тут по "сезону криги" риби немає, тому що влітку тут все щільно заростає водоростями, які потім падають га дно і гниють, риб тікає і все... Але цей рік особливий , водорослі "дякуючи" катастрофі на Сумщині та в Чорнухинському районі, в річци пропали ще кінці червня і до осені річка була як зачіска Яценюка - де не де травичка ...
Глибина в затончику метра півтора-два, течія дозволяє ловити "лесоткою". Оббігав затончик по периметру, звичний нуль, Лунки поперек затону, теж нуль, нам не звикати. Але є правило пірнальника (та й взагалі рибалки будь-якого) риби нема, але є відмінності в течії, рельефі дна ( та навіть тупо патичок голий з дна торчить ), починаєш від "безнадійності" його обловлювати і в засаду лягати ... Отак і в цей раз, на одній з лунок щось типу "зворотньої тяги", течія в іншу сторону тягне ... я цю "нірку" вже обловлювал, але ж принцип є принцип ... Змінюю проводки, паузи, коротше відриваюсь по повній ... В якийсь момент, на паузу ледь помітне здригання кивка, автоматична підса і, БІНГОООО, перша плотвичка на кризі ... Повторюю серію проводка-пауза, ще одна рибинка ... Потім ще і ще ... На інші лунки з тою ж проводкою, по нулям ... Повертаюсь на щасливу лунку, через деякий час знову здригання кивка і плітка на кризі ... Питання не в рибі, питання обловити приманки, та й пауза в кльові, беру іншу вудку з меншою мормишкою, черех кілька хвилин різко кивок вниз, плотвичка, але невеличка зовсім ... Потім ще одна і ще ... Але сантиметрів по 10, малесенькі ... Повертаюсь до вудки з більшою мормишкою, ч-з деякий час знову покльовка ... Починаю розуміти, що вже можна б в "торбинку "рибу брати, а не відпускати, тим більше що як вкидаєш "амністовану" в лунку з якої ловиш, то кльов на деякий час припиняється Набираю в пакет води, вкидаю туди спійманих ... Тепер саме те ... Чим більша відсутня мормишка в воді, тим більше приходиться ждати покльовки ... Перехід на інші лунки не дає результата, тому "тупо" зациклююсь" на "щасливій" лунці, здобич в пакет з водою, потім з пакетом і недомірками швиденько в іншу лунку випускати Але ж на лід попад далеко по обіду, а зимовий день короткий ... Класично, "смеркалось", додому ще з годину йти. Тому "ну ще однісіньку покльовочку" і все ... Прикинувши, що спіймано кілька десятків плотвичок, забрано декілька побільше на пательню, збираюсь додому ... Задоволення отримано по вінця ... До приходу дружини з роботи, риб почищений, засмажений ... Таки да, смачна зимова плітка, з ікрою ... Хоч трішки, але свіженька

Р.S. Відносно розмірів пліточок ... Є так звичка, прикидати дома розмір та вагу здобичі. Ну, для самого себе статистику веду, в яких краях яка риба скільки важить. Нібито і прикол, але от наприклад карась, одного ж ніби-то розміру, в різних регіонах річки може по вазі практично вдвоє різнитись. Так само і інша риба. Але ж, улов в воді та на березі, ж рідко хто важить сразу Тому, щоб не перевищувати норму, в тих випадках, коли повезло і знайшов рибу , приблизно знати скільки штут де можна зловити , прикидаю хто де який "жирненький" Так от, забрано додому кількка штук плітки від 15 см, що менше дозволених 18 см. Народ, я таки, виявляється порушник Правил ? Менше 10 см пліток в улові не було ... Малеча втоплена там же в Річку ... Я якось раніше не дивився на це питання так прискіпливо. Зимова рибалка якось не зовсім "моє", в силу того що риба взимку далека від "залікової" для мене. На мотиля ловив карасиків, йоржиків, окунчиків Але це більш "стаціонарна" ловля... На живця щук ловив досить гарних, були й за 5 кіло екземпляри. Але я більш полюбляю активну рибалку, льодокілометри накручувать на ноги, що, звісно мінус в улові, але зате природи більше бачиш. В цей раз "сидів" на точці, тому що нарешті "спіймав хвилю" і давно кльову не бачив на безмотилку ( взагалі то, до цього і не бачив )) Та от, дозволений розмір пліточок у внутрішніх водоймах "Плітка -18см". Народ, багато хто на льоду набагато частіше ніж я, але і я бачу що основна кількість плітки на льоду далекі від дозволених розмірів ? Чи я не правильно дивлюсь в Правила ?
До речі, лящ дозволений 32 см, а часто звучать фрази типу "мілкий підлящик" ловиться ? По телевізору, в тому числі в різноманітних "рибних" передачах ... Щось не сходиться в нашому "хазяйстві" з нормами і "понятиями". Ну то таке, мабуть навіяло погодою ...
Мініатюри долучень
Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  DSCN4743.jpg
Переглядів: 1590
Розмір:  183,1 КБ
ID:	598967  
Alex_m зараз поза форумом  
32 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Свернуть/Развернуть список благодарностей