Перегляд одного допису
Старий 25.01.2021, 18:08   #1
Jaga
 
Аватар для Jaga
 
Реєстрація: 27.04.2006
Звідки Ви: Киев
Дописи: 644
Сказал(а) спасибо: 1.503
Поблагодарили 1.068 раз(а) в 235 сообщениях
Супи, які ми любимо. Не з риби, та не борщ.

Мерджимек - це такий турецький суп з червоної сочевиці. А ще - один з моїх найулюбленіших супів взагалі. І хоча у турків усі ці чорби не мають такого культового значення, як супи у нас (тай і те - наслєдіє грьобаного совка, пасіба товарищу Мікояну) - але все одно вони там є, і вони смачні. Як правило це все рідкі супчики типу пюре, і що головне - вони прості в готуванні. Там небагато інгредієнтів, мало спецій і великий простір для творчості. Мерджимек - саме такий суп. В Туреччині він - як борщ у нас. Сотні варіацій, міняються інгредієнти та методи готування, але результат завжди один - смачний та поживний супець. Скільки кухарів - стільки мерджимеків. Обов'язковими є наявність червоної сочевиці.. і все. Технічно самий простий мерджимек по складовим - це сочевиця, цибулина, трохи олії і все. Але це не наш метод, хоча десь на природі і таке зайде на ура. В залежності від кількості інгредієнтів можна робити як багатий мерджимек, так і бідненький. І картоплю класти або ні. Або моркву. Чи томати. І спеції. Можна воду, а можна бульйон. Курячий, притому без самого мяса. Хоча мона і з м'ясом. Це вже такий буде нажеристый, майже султанський. Але по черзі. Грамовок не даю, той хто готує і так все зрозуміє.
Необходімиє інгрідієнти:
Сочевиця червона. Добре промити та замочити щоб швидше разварилась.
Курка, для бульйону. В мене були стегенця. Багато не тре, для смаку достатньо.
Цибуля
Морква
Картопля. Небагато. Хтось скаже що в мерджимек не кладуть картоплю - ой вей ще як кладуть, все залежить хто і як готує. Спеціально питав турецького кухаря. Але картопля навіть не для ситості, а більше для створення текстури.Дехто для цього обсмажує просто борошно, і розводе водою. Короче, не мені вас вчити.
Томат. В мене якась паста.
Олія. Мона оливкова.. мона ні.
Вершкове масло.
Спеції. Тут хто що любе, але достатньо чорного перцю та солі. І лаврухи на бульйон. Опціонально заходе паприка, хто любе гостреньке - чілі. І суха мята. Мона просто якихось італійських трав. Але без фанатизму - перебивати аромат самого супу не тре.
Лимон. Яка турецька страва без лимону.
Вода.
Інвєнтарь:
Тазік - промити та замочити сочевицю.
Посудини щоб варити - 2 шт Бажано одна з товстим дном в якій обсмажувати будемо.
Ніж, дошка, ложка.
Занурювальний блендер. Це така пекельна машина, що ото все ковбасе у пюре.

Як це роблю я.
Замочити сочевицю, попередньо промити щоб вода була прозора. Нехай бухне. Кстаті, є таку товариші, що навіть промивають її у лимонному соку.
В одній посудині варю бульйон з курки. Мясо особливо не потрібно, як і велика жирність та наваристість бульйону. Мона навіть з супових наборів. Куркою пахне і добре. Зі спецій пару зернин чорного перцю та листя лаврухи. Мона духмяного перцю горошину. 40 хв. покипіти несильно і готово. Або забийте та беріть воду.
Ріжемо цибулю та моркву. Форма та рівномірність нарізки овочів - пофігу, все одно все перемелимо блендером. Олію в посудину з товстим дном і туди це все. На середній вогонь, і поки цибуля не стане прозора. Туди ж трішки вершкового масла. До карамелізації смажити не тре. Потім томатну пасту. Або помідору. Дехто не кладе. А мені подобається. Підсмажили тріхи, і туди ж картоплю та проціджену сочевицю. Заливаємо бульйон, якщо хочете, то і м'яса туди ж курячого, попередньо видаливши кістки. І варимо. варимо поки не звариться сочевиця. Власне кажучи це майже все. Беремо блендера, і перебиваємо це все у рідке пюре. Сильно густим робити не треба. Тепер прийшов час класти спеції - перцю там, чи що любите. Я м'яту суху кладу - смачно. І паприку. Ну і вирівняйте на сіль. Якщо вийшов занадто густий - долийте окропу.
Все. Мерджимек готовий. Наливайте в таріль, ламайте свіжий білий екмек - то хліб по бусурманському, і обовязково вріжте четвертину лимону, та вичавлюйте свіжий сік прямо в суп. Дехто любить зверху в миску ще кілька краплин розтопленого вершкового масла. Теж смачно. Як на мене, чим більше лимону, тим смачніше. Смак Турції - він кислий. Лимону, йогурту, айрану. Та від відчуття, як тут гарно та смачно, які хороші люди, але вже тре їхати в рідні болота.
Смачного!
Долучені зображення
Тип файлу: jpg 20210125_175908.jpg (94,9 КБ, 47 переглядів)
Тип файлу: jpg 20210125_175937.jpg (95,8 КБ, 52 переглядів)
Тип файлу: jpg 20210125_180027.jpg (77,2 КБ, 58 переглядів)
Jaga зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
11 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Свернуть/Развернуть список благодарностей