Перегляд одного допису
Старий 20.04.2021, 13:17   #1376
Lüdwig
Модератор
 
Аватар для Lüdwig
 
Реєстрація: 21.02.2006
Звідки Ви: Київ
Дописи: 4.770
Сказал(а) спасибо: 9.147
Поблагодарили 14.057 раз(а) в 1.415 сообщениях
ІМХО, проблема, що обговорюється, насправді дуже актуальна. Правила є Правила, але якщо розглядати їх, як Маніфест захисту риби - вони не працюють. Тому, вважаю, що потрібно поступово братись за себе і перебудовувати світогляд. Наприклад, я раніше ловив навесні скрізь, особливо головня, окуня та харіуса, і не дуже парився, виправдовуючи себе "мовляв, не браконьєрю ж, і рибу завжди відпускаю". З роками прийшло усвідомлення наступних речей:

1. головень в квітні-травні готується до нересту, є агресивним і ловиться дуже легко. по-перше, інтересу так ловити особливо немає, по-друге - виживає він після "спіймав-відпусти" гірше за інших риб
2. щука в лютому-березні - забита ікрою, і, хоча вона добре виживає, після того, як її відпустити, є висока ймовірність, що віднерестити вона не зможе.
3. те саме стосується харіуса, окуня і багатьох інших видів у свої періоди нересту
4. "ловля" судака на гніздах - це дуже ганебне і прикре явище

і ви знаєте, десь з 2016 року мені вдається обходити подібні прикрі випадки: по-перше, рятує риболовля на платниках, по-друге - ловля тої риби, що вже не віднерестила, на дозволених ділянках, по-третє - ловля тієї ж струмкової форелі, яка нерестить восени.

стосовно мирної риби - також вважаю цілком нормальним ловити і забирати норму (знову ж на дозволених ділянках), просто для себе цей кейс не розглядаю. стосовно хижака - з ним все дуже і дуже сумно, варто подумати про те, щоб не забирати його з диких водойм.

і ще момент - далеко не всі з дозволених ділянок не є нерестовищами. каюсь, навесні часто їздив на пороги Росі, в смугах населених пунктів, з нахлистом, зараз так не роблю, бо риба там нерестить майже вся - з квітня по червень.

і так, я прекрасно розумію, що мій особистий внесок - це крапля в морі, що існують десятки жлобів, які будуть на нерестовищах косити рибу, що прийшла відкласти ікру, і т.д. але крапля - поступово перетворюється на струмок
Lüdwig зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
26 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Свернуть/Развернуть список благодарностей