Перегляд одного допису
Старий 20.07.2016, 16:01   #633
igor_Dikanka
 
Реєстрація: 10.05.2012
Звідки Ви: Полтавская обл., Диканька
Дописи: 64
Сказал(а) спасибо: 11
Поблагодарили 582 раз(а) в 16 сообщениях
Печеніжський окунь 2016

«Печеніжський окунь 2016»

Рішення про виїзд на довгоочікувані змагання «Краснооскольський окунь 2016», які мали проводити наші товариші з ФРСХО 15-17.07.2016 року було прийнято заздалегідь та остаточно, але так склалися обставини, що організатори були змушені в екстреному порядку змінити місце проведення змагань, як з’ясувалося пізніше це була неймовірно чудова водойма - Печеніжське водосховище. Прикро що ми з товаришами не змогли попасти туди на тренування, з інформації про водойму ми знали лише, що ловля проводитиметься з плит бетонної дамби водосховища, з риби переважає окунь середніх розмірів, у прилові невеликий судак. Виїхати раніше на змагання також не змогли, бо Юра Мироненко з Мишком працювали до останнього в них було алібі «сезон», та все таки ми зібралися і вирушили у напрямку Харкова, по дорозі завітали до двох маркетів для закупки продуктів та на «кавову паузу».
У веселій компанії час швидко минав разом з пройденими кілометрами, близько 23.40 ми подолали позначку Печеніги, і прибули до кінцевої точки нашого маршруту, під світлом ліхтариків розбили палатки та прийняли по пляшці жаро понижуючого , холодного пива, далі «ВІДБІЙ». Щоб підготувати снарягу, будильник поставив на 04.00 але Юра М. вісні так хвилювався (хропів) перед стартом, що мій сон пропав вже о 03.27, поштовхи рукою його не заспокоювали, а з ноги – було шкода. Далі «ПІДЙОМ», підготовка снастей, ранкова кава, урочисте відкриття, жеребкування та далека дорога в зону С. В тур з собою взяв дві палки: лайт Дайко Декстер 88” до 10 гр. + Шимано Ререніум 2500S з новеньким шнуром від Dragon Braid 0,06 мм. та мікруху Шимано Соарі Гейм до 4 гр. + Шимано Наскі 2000S з 0,04 нанофілом . Під час прямування до зони першого старту, для себе вирішив, що з огляду на неймовірну спеку розраховувати на хороший кльов не варто, спочатку потрібно зібрати рибу активними приманками , а потім доловлюватися пасивною (черв’яки та слаги) на ближній , а потім і на дальній дистанції, головне попасти на вихід, як з’ясувалося така тактика буде не доречною . У першому часі займаю місце в середині зони С, щоб гарно проглядати краї зони, перші заброси показали, що водойма досить глибока і риба клювала активно, за допомогою твістера Dragon DIVER 1,5" карамельного кольору я на повільних проводках швидко визбирав активного окуня, коли кльов затихав, я збільшував поступово груз від 4 до 6 гр., в першому часі в моєму активі було більше 400 гр. такий ритм мені здавався цілком прийнятним. В другому часі заземляюсь на початку зони, точніше кидаю якорь! , і вперто полощу приманки, але без результатно, окунь ігнорував мої проводки, йому була потрібна правильна подача приманки і як з’ясувалося вже на другий день змагань, не збільшення огрузки приманки , а зменшення, але відсутність досвіду швидко адаптовуватися під необхідні умови ловлі, лишила мене без риби, в результаті за перший тур на моєму рахунку було 560 гр. і це лише прикре 18 місце в зоні. Повертаючись у табір я не розумів, чому в мене не пішла гра також я не був готовий до надмірно високої активності окуня.
Після першого туру зібравшись з товаришами в штабній палатці з пляшкою «жаро понижуючого», холодного з крапельками вологи …. ми обговорили результати туру, всі були з рибою, орієнтовно в першій десятці, визначили робочі приманки, як з’ясувалося це були поляріс, чітер, наноміноу. Прикро що я в черговий раз не приділив уваги правильній огрузці приманки. Далі обід, купання, відпочинок, жеребкування. В другий тур я взяв ті самі комплекти снастей і ми з Костяном потоптали в центр зони, в подальшому поруч зайняли сектори . У першій годині лову був незначний вітер, я вирішую збільшити вагу до 8 гр. + поляріс, на вильоті приманки було незначне підвищення дна на якому і відбувалося 90% покльовок , вже потім я зрозумів, що потрібно було робити два-три підриви приманки і при відсутності покльовки швидко вимотувати шнур, а після зменшення вітру зменшити вагу оснастки. Рибка прокльовувала і дві години я простояв у тому секторі, з очікуванням, що буде вечірній вихід та спостерігаючи як Олександр Лялін майстерно, майже кожну другу хвилину пакував окунів, я намагався повторити його результат, але не зміг. В другій годині більшість спортсменів зібралися в кінці зони В, як з’ясувалося вони попали на вихід окуня, а мій «якорь» сидів міцно, в місто того щоб рухатись по зоні, я прокліпав своє щастя. В третій годині ми з Костьой розуміли , що потрібно ловити на поляріса і нам це вдавалося, але лідери зони показали неймовірно високі результати, з 937 грамами я зайняв лише 17 місце в зоні . Далі була вечеря і відбій.
Ніч пройшла спокійно Юра М. «не ричав», ранкова кава, жеребкування і підготовка снастей. Цього разу в коробці лишаю лише чотири приманки (поляріс, чітер, наноміноу та улюблений Дайвер) на Декстера ставлю 4 гр. + Дайвер , на Соарку 2 гр. + поляріс, перед стартом розумію, що потрібно постійно слідкувати за подіями в зоні і бути готовим швидко переміститися. Перші 30 хв. полосатий чудово відгукувався на мого пісочного Дайрера, потім настала черга поляріса, під кінець першої години активність хижака стихла, в моєму активі було 320 гр.. У процесі ловлі я періодично спостерігав за Сізоном О. та Ляліним О., які переміщалися по зоні в пошуках необхідної точки. В другій годині вирішую погуляти по зоні, але це не дало бажаного результату доловився лише парою окунів. В третій годині повернувся у 18 сектор і двома грамами + поляріс наковиряв ще 5 риб, так мій результат у третьому турі 678 грам і четверте місце в зоні.
Ці змагання були особливими в тому що треба було бути готовим до швидкісної ловлі, а також робити правильну подачу приманки. Без перебільшення можу сказати, що це були найкращі мої виїзні змагання, ми чудово відпочили та позмагалися у відмінній компанії Полтавських спортсменів на прекрасній окуньовій водоймі, бездоганна організація змагань та можливість виступити проти титулованих спортсменів України лишили мені на згадку лише позитивні враження та емоції. Для себе зробив нове відкриття, що в окремих випадках поляріс працює краще від фіштейла, а Dragon DIVER 1,5" від мікрограба.
Мої вітання переможцям ! Також хотілося б висловити слова вдячності: товаришам з ПОФРС, наша робота цього разу була дійсно командною та учасникам ФРСХО за організацію такого прекрасного турніру, ви в чергове підтвердили свій високий статус та показали найкращу майстерність !


















igor_Dikanka зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
5 пользователя(ей) сказали cпасибо:
DimaY (20.07.2016), nemec6969 (20.07.2016), UyriiPike (22.07.2016), Yaroslav18 (24.07.2016), АЛЕКСАНДР_20_81 (21.07.2016)