Перегляд одного допису
Старий 10.04.2024, 19:45   #1860
brutus
 
Аватар для brutus
 
Реєстрація: 12.06.2009
Звідки Ви: Израиль, Хайфский округ г. Нешер пенсионер.
Дописи: 2.130
Сказал(а) спасибо: 6.138
Поблагодарили 8.553 раз(а) в 1.612 сообщениях
ДОЛЯ І СІРИЙ
Його звали так зовсім недарма. Просто він так виглядав. Сіра шевелюра. Якась така суміш сивого волосся і колись чорного. Створювало абсолютно конкретний колір-сірий, а також. Стирчать убік, відстовбурчені вуха. Довга обличчя. Худоба і зовсім дивовижний спосіб бігати. Його ноги вигиналися під час бігу одразу в дві сторони. Коліна всередину, а стопи назовні.
Все це поєднання і викликало сміх у його товаришів по службі. Так. Так саме так. Товаришів по службі. Ні.
До армії його не взяли. Але до пожежної бригади він потрапив. Як така дивна, худа і слабка істота потрапила до такого місця?
А дуже просто.
Війна, пані та панове. Більшість цього підрозділу була призвана. Ось ту він і нагодився. Причому в буквальному значенні слова. Просто його вигнали із минулого місця роботи. І він прийшов сюди. Без будь-якої надії. І на тобі.
Взяли.
Накачані і треновані хлопці потішалися з того, як Сірий тягав на тренуваннях пожежний рукав, обливаючись потом і намагався підтягнутися кілька разів. А вже про його біг, ходили легенди. Хлопці з інших бригад спеціально приходили посміятися.
В особистому житті було те саме. Ну що тут сказати?
Сірий та сірий. Не подобався він жінкам. І все тут.
При гасінні пожеж і розборі завалів його відправляли на найлегші ділянки і не допускали ні до чого серйозного, а він.
Він був щасливий. Ще б пак. Перший раз у його житті йому довірили таку важливу справу. Порятунок людей. Він тягав хлопцям пиво. Приносив їм піцу і намагався потоваришувати. Але його цуралися. Пожежники вирішили, що доля до нього дуже неприхильна, а в їхній справі. Це важливо. Коли йдеш у вогонь і будівлю, що руйнується, таке поняття, як невдача. Може стати одним із головних.
Все змінилося, коли після чергового влучення ракети до багатоповерхового будинку.
Сірий ризикуючи життям, а насправді. Ідучи на вірну смерть. Виніс із пожежі командира підрозділу. На собі.
Як він його ніс, одному Богові відомо. Напевно, обставини надали йому сили. Але факт залишається фактом. Балка, що впала, оглушила і придавила командира, а Сірий.
Як він тут опинився?
-Доля.
Посміхаючись, потім пояснював він.
Підняв балку за допомогою лому, витягнув того й потім. Дотяг до виходу з будівлі, а перед виходом. Віддав йому свій кисневий апарат.
Сірого встигли відкачати.
А коли за тиждень він повернувся до бригади. Усі хлопці мовчки підвелися і підійшли до столу, за яким він сидів. Перед ним поставили велику порожню склянку і кожний пожежник відлив зі своєї трохи йому.
Вони так мовчки і стояли навколо столу, і тоді Сірий підвівся і підняв повну склянку.
Вони мовчки цокнулися і випили. Ось такий був звичай у цьому пожежному підрозділі.
Тепер Сірий був своїм. Над ним по-доброму жартували та страхували, а він. Був щасливий.
Поки що на Салтівці, ракета не потрапила до п'ятиповерхового будинку. Хрущовка на два під'їзди. Вся будівля впала, розсипавшись як картковий будиночок. Залишилася лише невелика частина зліва. Щось на кшталт піраміди з виступаючими краями. Все це ворушилося і погрожував обвалитися будь-якої секунди.
Пожежна і рятувальна команди, що прибула, взялися за гасіння і розбирання завалів. Була мізерна надія, що під стінами, що обвалилися, можуть опинитися живі люди.
Командир наказав усім відійти від залишку будівлі, що небезпечно розгойдувався, і починати роботи на протилежному кінці ділянки, але Сірий.
Сірий уперто стояв поруч і дивився нагору.
Командир підійшов і теж підняв голову.
Там у самому верху. На рівні четвертого поверху. На одному із виступів. Стояла і відчайдушно кричала невелика сіра кішка, а поряд із нею. П'ятеро кошенят.
-І навіть думати не смій!
Наказав командир.
-Я не ризикуватиму тобою. Це вірна смерть. Через кішку? Ти з глузду з'їхав? У нас люди під завалами! Ану, пішов працювати!
І він рушив у напрямку до своєї групи, яка вже приступила до виконання обов'язків.
Поруч стояло кілька швидких. Вони теж сподівалися врятувати когось.
В загалі усім було не до Сірого, поки один із хлопців не закричав.
-Командир! Командир, дивіться!
Сірий висунув лебідкою довгу пожежну драбину і притулив її до шматка будівлі, що розгойдується. Він уже був на вершині. На рівні четвертого поверху. І ховав у свою спеціальну пожежну куртку маму-кішку та її кошенят.
-Уб'ю гада.
Прогарчав командир.
І коли Сірий спустився, він підбіг з наміром обматюкати і звільнити негайно цього самогубця, але тут.
Тут він натрапив на шість пар очей. Тих, хто уважно спостерігав за ним із куртки Сірого.
Кішка та її кошенята дивилися на командира з цікавістю.
Пальці у Сірого тремтіли так, що він не міг витягти з пачки цигарку.
Командир затнувся і замість матюка і звільнення сказав.
-Не сіпайся, гад. Ти знаєш, що ти порушник наказу, і я можу віддати тебе під суд. Час військовий.
-Знаю.
Відповів Сірий стукаючи зубами і спробував усміхнутися.
Командир зробив суворе обличчя і сунув у зуби Сірого свою сигарету.
- На запали і заспокойся.
Продовжив командир.
Віднеси своє сімейство подалі, щоб вони не дай Боже, не прибігли сюди. І потім повертайся. Зрозумів?
-Зрозумів.
Відповів Сірий і поцікавився.
-А як на рахунок трибуналу
-Та пішов ти, зі своїм трибуналом!
Обурився командир.
Сірий забрав котячу сім'ю подалі. Наприкінці парку. Зняв із себе куртку та светр. Поклав светр на лаву і влаштував там маму-кішку та кошенят.
-Чекайте тут.
Сказав він їм.
-У мене багато роботи, але я обов'язково повернуся за вами.
І тут.
Тут землю так струсило, що він не втримався на ногах і впав. Грім був такої сили, що Сірий оглух ненадовго, а коли прийшов до тями.
То схопився і не зрозумів. Це він не чує досі, чи просто тиша така смертельна.
Він побіг до місця, де працювала його бригада. Смішно побіг, вигинаючи коліна всередину і розкидаючи ступні убік.
Там тепер була велика вирва. Все, що залишилося після падіння другої ракети. Точно в те саме місце. Все навколо диміло. І нікого.
Нікого не лишилося. Ні хлопців із його бригади, ні рятувальників, ні медиків. Всі вони разом загинули.
Усі до одного.
Сірий упав навколішки і став, обриваючи нігті і здираючи шкіру з рук розбирати гарячу цеглу.
Нова команда рятувальників і медиків, що прибула, ледве відтягла його бік. Він бився, як чорт і кричав.
-Не чіпайте мене!!! Я мушу їх врятувати!!! Там же мої хлопці!
Йому вкотили подвійну дозу заспокійливого. І коли він прийшов до тями. Один із поліцейських спитав його.
-Мужик. Ти ж із пожежників? Ти скажи лишень, куди тебе відвезти? Де сім'я-то? Де?
Хто на тебе чекає?
І тут Сірий раптом заспокоївся. Він згадав. Його справді чекає сім'я.
Поліцейський стояв і плакав, спостерігаючи як високий худий чоловік, чорний від кіптяви, гару та пилу. Єдиний, хто вижив. Притискав до себе обдертими долонями кішку та п'ять її кошенят.
Тепер Сірий, велика людина. Він командир нового підрозділу пожежників. Хлопців набрали із молодняку. І він їх ганяє, як сідорових кіз, але вони.
Люблять свого командира і дуже пишаються ним. Розповіді про нього більше нагадують легенду.
І його накази виконують беззаперечно.
У пожежній у них мешкають шість кішок. Кішка-мама та п'ять її діток.
І це просто ще одна історія про одного невідомого Героя.
Одного з багатьох.
Що просто робить свою роботу. Кожен день.
День у день.
І не вважає це чимось особливим.
Адже йому так пощастило. Він рятує людей.
Іноді ціною свого життя.
І навіть не підозрює, що він герой.
Героям Слава!
Олег Бондаренко - Транський

Востаннє редагував brutus: 10.04.2024 о 21:57.
brutus зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
igorkiev (16.04.2024), Sidor (28.04.2024)