Перегляд одного допису
Старий 05.12.2007, 22:58   #130
Ser
Banned
 
Реєстрація: 22.02.2006
Звідки Ви: Киев
Дописи: 348
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили 8 раз(а) в 4 сообщениях
В десятках книг на моїй полиці теж є немало визначень зоопланктону, яке я скорочено, щоб не давити на клавіші назвав зоо. Не приводив їх визначення, оскільки вважаю його аксіомним. За п"ять років в тому ж КДУ ім.Шевченка мене навчили теж дечому, але коли я прийшов на першу практику, а потім на роботу, там сказали: "Забудь все, чого тебе навчили теоретики, бо практика - це зовсім інше". Тому ще раз: я практикам довіряю більше, аніж компіляторам чужих дослідів, курсових і монографій. І якщо людина років вісім вивчає харчування коропа в реальних умовах, а не в колбах, на водоймах одного з найбільших рибокомбінатів країни, то у мене немає підстав їй не довіряти. Якщо про те, що "мирная рыба с возрастом переходит на питание средними и крупными формами зоопланктона и бентос" говорять практики з 40-річним досвідом, і вважають, що цього корму має бути не менше половини, то я їм теж довіряю. Це і складає "основу его (карпа) рациона". Бо, як вважають практики, "Нормальное количество зоопланктона в прудах должно составлять (увага!) 8-12 г/м куб., а зообентоса - 3-5 г/м куб." (Желтов Ю.А., Алексеенко А.А. Кормление племенных карпов разных возрастов в прудовых хозяйствах", Киев: Фирма "Инкос", 2006 г., с.31), а не те, що пишуть в словниках, переписуючи їх з 1917 року. Облом перелопачувати ще гору більш сучасних книг і брошур сьогоднішніх практиків, аніж словник 86 року, переписаний з попередніх років, вони дома, але, якщо цікаво, можу. У деяких з них написано, що при штучному розведенні, наприклад, дафнії (по ній точно пам"ятаю) її кількість можна довести до 60-70 г/м куб.
Тому, підсумовуючи сказане, вважаю, що кожен може залишитись при своєму розумінні того, чим, як і в яких водоймах харчується дорослий короп. Особливо з розумінням того, що наші словниками підперті промови з апеляцією до вже мабуть усміхнених з цього приводу риболовів трохи далекі від реальності кожного окремо взятого става, кожен з яких має свою індивідуальну кормову базу. До ведення наукових дискусій на цю тему я не готовий, бо не спеціалізуюсь на ній, як і мій опонент, хоча 5 років вивчав і висвітлював діяльність у сфері сільського господарства, в т.ч. і в рибництві, та 5 років займаюсь практикою на окремо взятій випасній водоймі, де раз на місяць присутній при розтині шлунка і стравохода статевозрілого коропа, відборі води для аналізів, замірах риб та інших справах, не дуже цікавих риболовам. Разом з аналізами у ветлабораторії це займає 3-5 днів на місяць. Тому я маю право теж вважати, що разом з штучнми кормами зоопланктон складає основу кормової бази дорослого коропа. І нікому не нав"язую свої переконання.

З повагою - Сергій Мельковський (журфак КДУ ім. Шевченка, 1983 рік випуску. Дружина - той же біофак 1983 року випуску, її літератури теж є трохи дома, але я більше довіряю сучасній).
Ser зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням