Перегляд одного допису
Старий 24.11.2016, 22:33   #413
Alex_m
 
Аватар для Alex_m
 
Реєстрація: 20.02.2006
Звідки Ви: Живу в г.Лубны. Работаю где-то по Полесью :)
Дописи: 1.575
Сказал(а) спасибо: 2.852
Поблагодарили 3.202 раз(а) в 586 сообщениях
Smile Сезон таки закрито

Сьогодні завершив сезон ... Ще в понеділок відпірнав кілька годин на "своїй" річці, провідав непогану ямку з корчами. Надибав кілька гарних карасів на ній, по корчиках ... Вода піднялась, мутненька, але з під ліхтарика з метр видно.
А сьогодні, виїзджаю на берег, а яма і перед нею на кількасот метрів все вже під кригою ... Ну, я таки в костюмчику вже, потьопав на лід, хрустить-тріщить але держить ... Пірнати явно не вийде Поїхав вздовж річки, на перекатах-мілинах криги нема, але забереги в кілька метрів, та й пірнати там ніякого сенсу немає. Згадую місцину з корчиками і течією непоганою ... Переїхав - корчики під кригою, промито з метр чистої води поряд, пірнати під кригу з чистого з поверненням на промоїну якось не тягнуло ... Тим більш "сало" і крижини густенько несе, затори утворює частенько в промоїнах Їду ще нижче, знаходжу гарненьку місцину, заберег з мого боку пару метрів, проламується до чистого ... По руслу досить широко чистої води, на дні, я таки знаю є корчики. Нижче по течії уже річка на всю ширину під кригою, про всяк випадок беру з собою буй, щоб не залізти під кригу. Вода мутненька досить, але вже в воді і пірнаю Риби майже нуль, в корчах бачив пару щурят-недомірків і на тому все ... Корчі на глибину метра 4 вкриті якоюсь пористо-зернистою кригою, залишки трави і "нитки" також в кризі, точніше отій зернисто-крижаній структурі, товщина шару кілька сантиметрів. В променях ліхтарика видовище ще те ... Та ще й під водою Пішов вниз по течії сплавом, промоїні-дрівця продивлятись. Під берегові закраїни набиває "сала", не підлізти до корчів, пронирючи дійшов до перемерзлої впоперек річки, далі ходу немає. Попірнав вгору, а крига і сало все густіше, буй чіпляють і смикають назад. Вже не до перевірки дна, лавіруюми між льодом добираюсь до виходу на берег. В принципі, вчасно, по річці суне велика маса сала-криги, забиває вузькі промоїни, проривається далі. Дивитися непогано, але з берега, з гарячим чаєм в руках , що я вже і роблю. Все, на цьому, в принципі, я і завершу цей сезон. Як не дивно, річка пережила червневий катаклізм, коли нечистоти з Ромен і Чорнухинського району потравили рибу. Карась, щучка, під осінь траплялись судачки з сазанчиками, навіть кілька досить залікового розміру потрапили на пательню. Соменята більш ніж півметрові в підмоїнах під корінням затонулого дерева зимувати влаштувались , надіюсь до наступного року підростуть до норми. Взагалі осінь вдалась. Не те щоб часто з рибою на берег, але на "подивитись" знаходив частенько. Можливо тому, що ствол на буйку, а сам з ліхтариком в ямі чи на в корчах ... На корчах маса жилок, гачків, всякого сіткового повно. Тому спочатку пірнав з ліхтарем та ножем, розчищаючи місце, а вже потім, якщо внизу побачив щось "їстівног" розміру, то тоді в діло вступав ствол Хоча, згідно відомого всім закону, поки без зброї, рибу хоч за вуса тягай, взяв ствол - ніде нікого. Але не завжди удача була на боці риби, так що і мені діставалось на пательню риби Тим більш, по розчищено-розвіданим місцям досить часто все ж я був з рибою. Не густо, але і не пусто. Місцями масово верховода стояло, яма зверху донизу як хто насипав їх. Я і так і сяк - ну є ж харчі хижаку, хоч хто попадеться ? Але не судилось, раз надибав під верховодками судачків прозорих і соменя розмірів судачків. При чому, практично майже на березі, в коріннях прибережних кущів, мілкота рибна як кілька в банкі товчеться, і тут же міні-хижаки. Поряд яма з дровами, а вони на мілині. Хоча, частенько і карася гарного знаходив не в ямі в дровах, а саме в патичках при березі, при чому на ямі міг пастися маленький карасик, а в березі сиділи досить пристойні екземпляри.
Але це все вже в минулому, там зараз лід і "сало". Може воно й на краще що річка замерзне, тому що дві ями, які я провідував на минулому тижні, практично мертві, дно всіяне мертвою мілкою рибою, в деяких ямах знаходив також ще живу рибу досить гарного розміру, лежить на боці, але ще намагається плисти, якщо руками взяти пробуєш. Чи то електрика, чи то вибухівка, але рибі гаплик
Ну все, сезон закрив ... Рибу бачив, в Титаніка погрався Льодостав проконтролював, підводний лід побачив. Дай боже, наступний рік не гірше, хотілося б , правда, без рибомору від "сіно в полі загнилося і в річку потрапило".
Фото немає, фотоапарат всю осінь "радував" повідомленням "батарея розряджена". При чому, запасний комплект батарей теж саме. В місті працює, в ліс чи на річку, зась, мабуть "пороблено"
Alex_m зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
36 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Свернуть/Развернуть список благодарностей