Перегляд одного допису
Старий 25.09.2009, 15:46   #12
ярослав
 
Реєстрація: 19.05.2006
Звідки Ви: Киев, Шулявка
Дописи: 113
Сказал(а) спасибо: 323
Поблагодарили 371 раз(а) в 35 сообщениях
Напишу про одну з рибалок у студентські роки десь 1997-1998 рік.
Маленький вступ.
Сам я з Вінницької обл. с. Тростянчик, тече у нас Пд.Буг і є ГЕС (Глибочанська). Приїзджав я як і всі студенти на вихідні за харчами, допомогти батькам і обов'язково на рибалку. Сама краща рибалка була коли йшов з дядьком.
Про дядька Мішу треба сказати пару слів:
1) Самий перший на селі брехун (одного разу на питання: "Скільки риби Ви зловили за одну рибалку", після 30 сек. паузи:"тридцять шість", "Чого 36, штук, кг.?", "ти шо-центнерів" і що ви думаєте, сяде розкаже кожен кг. з 36 центнерів)
2) Він відноситься до тих рибаків, що рибу зловлять і у калюжі.
3) Про прикормки, модні снасті він тільки чув, вудка у ньго тільки одна з ліщини, яку він називає батогом.
Місце рибалки, зразу ж перед ГЕСом, там у нас самі перспективні місця, ловиться все:плітка, голавль(у нас кажуть кленич), окунь, карась, судак і навіть сом. Точніше сказати ловилось тоді, зараз залишилась в основному плітка і верховодка.
Тепер про саму рибалку. Приїхав я на вихідні, у суботу зустрів дядька домовились на завтра на рибалку, на питання що брати, я мав на увазі наживку, відповідь:"0,5 і закуску", "коли виходим, 5 ранку?", "ти-шо, поки я дам худобі їсти, поки то, поки сьо, зайду не раніше 6,30". На другий день зайшов десь так, я вже готовий-черв'яків накопав, мамалиги зварив і про 0,5 не забув. Дядько прийшов без вудки, він вияснилось до дому її не носить, у нього вона постійно схована десь у корчах над берегом. Прийшли ми до річки вже не ранок, а до ГЕСу народ підтягується не тільки з нашого села, а й сусідніх, всі гарні місця зайняті, народу чоловік з 30. Став дядько на горі, місце баталії знаходиться у низу, Наполеон відпочиває.
"Так, на судака місце зайнято, на кленича зайнято, на окуня зайнято-підем на плітку".
По дорозі знайшов батога (вудку), говорить що бувають випадки, що так "наловиться", що на наступний раз знайти не може. Прийшли, місце камінці з течією типу пороги не великі. За себе писати не буду, не цікаво. Наживки у дядька не має жодної. Зразу про вудку, поки діставав з корчів щось запутав, пару раз перекусив жилку, зв'язав і готово, да ще гачок, на плітку потрібно десь №4-5, зняв кашкет, гачки у ньго всі які є, всі утикнуті у підкладку кашкета, знайшов потрбний, той відкусив і у кашкет новий прив'язав. Наживка, беруться з під камінця на якому сидиш ракушки, кидається ними об камінець, з них випадають, у нас називають їх очитки, дуже похожі на мормиш їх 2-3 на гачок і у перед. Плітка почала клювати зразу в середньому одна у 5 хв. У народа кльов був можна сказати в'яленький. Після першого десятка до нас, як то кажуть "потянулись люди". Тут дядько:"О, місце на окуня звільнилось". Вириває якогось лопуха, закачує до колін штани заходить у воду вириває разом з корінням водорості і з коріння дістає водяних черв'яків і складає на лопух, надіставав їх з десяток. Підходим до окуньового місця, знову робить маніпуляцію з гачками, міняє на більший і починає ловити окунів, і вони ловляться. Народ який не перейшов на плітку підтягнувся на окуня. Далі звучить фраза:"О, на судака вже є місце". Судак у нас ловлять тільки на живця, думаю деж він буде його брати. Підійшли на судакове місце, дядько на черв'яка з під камінця взявши жилку у руки видрочує бичка, дрібного, великі у нас рідкість, я тим часом знаходжу пусту бутилку у яку поміщаєм живців десь штук п'ять. знову проходить маніпуляція з гачком, ще на більший. І почав дядько ловити судака, і він ловився. Я вже став просто статистом, було прикольніше спостерігати вже не за тим як дядько ловить, а за народом, у деяких кадрів уже проскакували признаки паніки. Дядько зловив три судаки, десь по 1 кг., і народ обсів його знов, а він страшно цьго не любить, коли у руки заглядують. Час був уже обідній, ми сіли пообідали, я черговий раз послухав як тут колись у молодості дядько тягав судаків.
Ремарка. Біля нашого ГЕСу є млин, побудований ще у 1907р., туди з сусідніх сіл звозили молоти зерно, а коли дядько був молодим основним транспортом були коні. Так тоді, щоб наловити судаків, треба було насмикати у коня з хвоста волосин з них сплести шур і тоді ловити. Це при тому, що іздовий з батогом далеко від воза не відходив та і кінь копитом міг бацнути нормально.
І тут звільнилось міце на кленича (голавль), дяько сказав що ідем туди. Ну плітку на очитки-я розумів, окуня на-черв'яка, судака на-бичка теж, а от на що буде ловити зараз кленича, я не мав найменшої уяви. Кленича у нас ловлять в основному на коників, але де на камінцях їх взяти не уявляв. І якщо б дядько сказав збігати по коники (кузнєчики) я б відмовився, щоб побачити на що інше він збирається ловити. Прохання ні якого не поступило. Він знов закачав штани пройшовся під кмінням руками і зловив 4 раки. Взяв рачачу шийку, почистив, надів м'ясо на гачок і почав ловити. Да, вся ловля відбувалась у проводку, кидаєш по течії, поплавок спливеє, а поті знову перекидаєш і так до покльовки, тільки у залежності від місця змінювалась глибина і сила течії. Через хв.15перший кленич був уже на березі, орієнтовно 1,5 кг. Скажу що тоді вони водились крупненькі, деякі екземпляри доходити до 3-4 кг. Ще через хв.15-20 другий такий же, знову через такий же проміжок часу кльов, і після не довгого виважування на березі сомик під 2 кг.. Кілька чоловік знайомих з села, вже теж тільки спостерігали, бо розхитувати нервову систему було вже далі нікуди. У кінці ще був виловлений кленич.
Риба, кленичі та плітка були поміняні не місцевим на "БАРТЕР". З наших, хто саме ближче жив, мотнувся за посудою для ухи і почалася друга частина рибалки, але це вже інша історія.
Якщо вийде викладу фотки баталії, щось не получається.
ярослав зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
14 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Свернуть/Развернуть список благодарностей