Перегляд одного допису
Старий 06.12.2007, 13:58   #134
Trolik
Слава Україні!!!
 
Аватар для Trolik
 
Реєстрація: 21.02.2006
Звідки Ви: Київ, Феофанія
Дописи: 5.597
Сказал(а) спасибо: 7.088
Поблагодарили 5.429 раз(а) в 2.112 сообщениях
Карлсон, сідаючи на підівконня: "Продолжим разговор!"
1. Нема відповіді на перше питання. Зформулюємо точніше, щоб не було можливості відходити в бік у відповіді. Яка добова харчова потреба 4-5 річного коропа у зоопланктоні а (в грамах) в водоймах Київщини влітку?
2. Тут я собі дозволю конгруентну відповідь на "біолухи". Те, що пише Ser називається невіглаством або необізнанністю з матеріалом середньої школи. Глобальне потепління немає позитивного впливу на кількість зоопланктону в водоймі, т.я. основним джерелом живлення останнього є фітопланктон, а його розвиток залежить не від темепратури, а від фотоперіоду, тобто від продовжуваності світлого періоду доби, а він, наскільки мені відомо, незмінний вже мільони років. Негативний вплив потепління на кількість планктону очевидний - макроорганізми (риби, хижі личинки та імаго комах) в більш теплій (у порівнянні до звичайної зимової температури) воді та за відсутності льоду ведуть активні пошуки харчів. Рослинності немає, то ж більше дістається планктону , бентосу, організмам, що населяють детрит.
Посилання на пікові значення вмісту зоопланктону у воді недоцільні. Якщо в одному місці водойми його 38 гр/м.куб., то це 10 % дзеркала, на 90% планктону немає. Просто планктон знесло під один берег - всі ми знаємо, що риба йде "за вітром". Тому в середньому по водоймі, і враховуючи специфіку розподілу планктону в товщі води, будемо мати не більше 1 гр/м.куб.
Висновок - якщо вихідні данні взяті невірні або без врахування побічних чинників - то й результат невірний.
3. Якби люди питали у птахів, як вони літають, то до сих пір ходили б по землі. Я ж не у коропа питаю, а у людини, яка веде зі мною диспут. А такі відповіді у диспуті недоречні. Трохи поясню свою зацікавленність в цьому питанні. Мова йде про один з постулатів термодинаміки. Якщо розглядати коропа у якості "двигуна", а зоопланктон у якості "палива", то чи доцільно "двигуну" витратити енергії більше на здобуття "палива", енергетична цінність якого нижча за витрачену енергію?
4. Зрозумів.
п.с. Кислотно-лугового балансу не буває, він називається кислотно-лужним, хоча і не має ніякого відношення до нового тренера Динамо. Це варто знати незалежно від факультету, котрий закінчив. Це середня школа.
Trolik зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням