Перегляд одного допису
Старий 29.12.2007, 10:24   #1147
Trolik
Слава Україні!!!
 
Аватар для Trolik
 
Реєстрація: 21.02.2006
Звідки Ви: Київ, Феофанія
Дописи: 5.597
Сказал(а) спасибо: 7.088
Поблагодарили 5.429 раз(а) в 2.112 сообщениях
2 dood

Таки має рацію DJ, треба робити FAQ. Питання обговорювалось вже не раз і на форумі теж. Спробую зформулювати стисло, але вичерпно .
На бланку вудлища вказано casting weight (у еуропейців та азіатів в грамах, у америконців - в унціях). Тобто виробник рекомендує (хороший виробник гарантує) використання вищезгаданого Вами вудлища з обтяженням у вказаних на бланку вагових межах. По кормакам стандартної форми це відповідно 15-80 гр, треба враховувати вагу прикормки і монтажу.
На квівертипах вказують curve test в унціях. Якщо унції перевести в грами (1 унція це приблизно 28 гр), то побачимо відповідно діапозон 14-28 гр. Але це не значить, що важчих кормушок не можна закидати. Curve test говорить про обтяження (в грамах), котре призведе до згинання верхівки вудлища під кут 90 градусів до бланку. При закиданні верхівка вудлища не працює як силовий елемент.
Ще на вудлищах виробники вказують line test. Він говорить про рекомендацію виробника застосовувати на данному вудлищі жилки, котрі не перевищують вказані за діаметром або навантаженням на розрив. З навантаженням на розрив все просто. Воно вказується в лібрах, множимо цифру 454 гр (тобто один фунт) і отримуємо відповідне максимальне навантаження на бланк вудлища в граммах. Багато виробників з США відразу вказують навантаження на розрив на жилках та шнурах і вибір відповідностей в цьому випадку максимально полегшений. Деякі виробники параметр line test вказують в долях міліметра монофільної жилки. От з цим бувають проблеми... Дуже шанований мною Серебряный ручей на махових та матчових вудлищах пише, приміром, 0,18 мм. Це значить, що я можу ставити на даний мах чи матч поводки товщиною не більше 0,18 мм. Але це, на жаль, нічого не каже нам про максимальне навантаження на бланк. Думаю вже всі в курсі, що 0,18 Мавера серйозно відрізняється від 0,18 Конгер, Мікадо чи іншого менш "брендового" виробника.
П.С. Сорі за лонг , просто в вихідний зранку було багато вільного часу. Міжсезоння.....
Trolik зараз поза форумом