Перегляд одного допису
Старий 24.03.2015, 14:41   #47
Yuriy Vin
 
Реєстрація: 02.01.2011
Звідки Ви: г. Вінниця-Київ
Дописи: 109
Сказал(а) спасибо: 770
Поблагодарили 174 раз(а) в 49 сообщениях
про ловлю на течії в малих річках

Знаєте, шановні, ловля в проводку на течії малих річок стала для мене відкриттям 2013 року. Тоді я відпочивав у Свалявському районі Закарпатської області - тож попрактикуватись було де... Найбільше захопило те, що протягом години можна було зловити велику кількість видів риб на короткому відрізкові річки: бистрянка, уклея, клень, веризуб, усач, ..., в окремих річках форель...
Це не рибалка - а свято душі!

Зрозуміло, що уже два роки роблю те ж саме на річках Поділля. Плітка, краснопірка, уклея, клень, окунь, щучка. судак, карась, короп... Ловлю без прикормки.

Рибалки не часті і тому досвід дуже обмежений. Тому і прагну спілкування на цю тему.
Зараз "пече" питання кращих поплавків. Сам, найчастіше, вибираю універсальний варіант - кулю або краплю, з антеною 2-4 мм, вантажопідйомністю від 1,5 до 4 г. Для мілких річок і струмків - вкорочую кіль. Проте є маса умовностей огрузки тощо...

Наприклад, якщо я ловлю із вільним пропливом - то веретеноподібний поплавок із товстою, яскравою вершинкою вважаю дуже зручним - добре видно при далекому відпуску. Завантажую його по "пояску". Краплю або кулю для такого способу трохи недовантажую - лишаю їм "запас тяги".

Якщо ж ловлю з притримкою - віддаю перевагу нормально завантаженому кулястому поплавку чи краплі (як для болонки). Недовантаженого, або веретеноподібного поплавка "вивертає" течія.
Якщо є потреба зупинити поплавок повністю - то його вантажу до половини антени, часом і більше. Такий поплавок менше виноситься до поверхні і він не дає дуже сильного збурення води на поверхні.

Ще одна тема - спосіб проводки. Із того, що помітив я на Поділлі: дрібна плітка, окунь, клень будь якого розміру - добре ловляться на проплив. Крупна плітка - любить притримку або стоп. На притримці сідає уклея, дрібний окунь, дрібний клень (якщо просто по руслу). На стоп ловиться крупна плітка, клень під корчами, перекатами; дрібний окунець, і йорж.

Хто має який досвід?
Yuriy Vin зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Dohtur78 (24.03.2015), pupil (17.08.2016), SSG (24.03.2015), Алекс35 (22.07.2015)