Перегляд одного допису
Старий 17.07.2012, 15:47   #1
iva
 
Реєстрація: 15.01.2008
Звідки Ви: десь трохи нижче Києва :)
Дописи: 542
Сказал(а) спасибо: 2.357
Поблагодарили 2.705 раз(а) в 283 сообщениях
brig b310 - тріщини в транці

Доброго дня шановна громадо.
Хочу поділитися негативним досвідом та попросити поради.
Суть проблеми така. В кінці 2007 р. придбав човен brig baltic 310 та моторчик suzuki df15, і щасливо відкатав чотири сезони, і думав без проблем відкатати п’ятий, шостий, сьомий…., на останньому виїзді звернув увагу, що транцева доска-накладка трохи відходить. «Ну» – думаю, – «не біда». Заїхав в «Епіцентр», купив болти (з круглими шляпками) та гайки (які топляться у матеріалі і не виступають). Вчора розклав усе своє добро знімаю додаткові текстолітові планки-накладки з верхнього ребра транця і транцевої доски-накладки (обшив одразу після перших виїздів, щоб не так розбивалися). Зняв і …. трошки дар мови втратив. Під транцевою накладкою-доскою зверху до низу йшло дві тріщини. Сама доска накладка у гарному стані. Оглянувши характер і глибину тріщини, можна сказати, що на одному з виїздів мотор вирвав би кусок транцю і пішов у вільне плавання.
Чому і як це сталося?

Умови експлуатації.
В основному ходжу по Канівському водосховищу. Від льоду до льоду (за виключенням нерестової заборони). Щороку, в середньому, 40-45 виходів на воду, 80% виходів – сам.
Попадав і штормовий вітер, в зливи і снігопад, в морозець і гаряче сонце. Бувало і по хвильках підкидало коли ішов до берега. При транспортуванні човен розбирався щоразу. Мотори більше 15 к.с. жодного разу не втористовувалися.

Човен брався спеціально для того щоб один міг з ним справитись. Важливий фактор зіграв чисто білий колір. Трохи повівся на рекламу виробника. Човни brig серії baltic позиціонуються виробником як «Универсальная серия лодок для водных спортивных развлечений, рыбалки и семейного отдыха.….» і найголовніше виробник стверджує про « ……безопасность при плавании даже в штормовую погоду.»
Тобто виробник, теоретично, заклав у цей човен конструктивно значний запас ресурсу і міці, що й активно рекламує.
Варіантів роїться у голові безліч:
- прихований дефект у фанері чи не той сорт фанери, як результат пішли тріщини.
- човен не призначений для мотору в 15 к.с., але ж кожна продукція проходить відповідні тести?

Як це полагодити?
Придбати новий човен зараз не дозволяє бюджет. Хоча вже і поглядую в сторону коротенького rib-чика до 3,3 м, єдиний сумнів чи потягне наявний мотор, хоча для мене головне не швидкість, а безпечність. Проте це вже інші гроші.
Варіант підфарбувати, заклеїти зверху чимось «декоративним» і загнати по «шаровій» ціні – відпадає. Не хочу підставляти людей.
Хочу, якщо в цьому є сенс, полагодити, посилити і відкататися ще роки з 2-3.
Є пластина з нержавіючої сталі 1,0 мм, обшити з обох боків стягнути шпильками, зверху поґрунтувати і пофарбувати, + транцева накладка. Проте, з огляду на місце проходження тріщин, є сумніви. Тріщини пішли по шурупах, якими транцева накладка кріпилася до транцю. Чи не підуть нові тріщини.
Ще одна проблема – це перенесення номерних знаків, ну хоча за цим треба буде звернутися до виробників.
Чи взагалі вклеїти у виробника новий транець? Хоча відчуває це буде ой як не дешево і займе ну дуже багато часу. А зараз сезон, на носі відпустка

Чекаю Ваших пропозицій і порад.
З повагою, Іван.
Мініатюри долучень
Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  IMG_1612.jpg
Переглядів: 256
Розмір:  207,8 КБ
ID:	201430   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  IMG_1613.jpg
Переглядів: 256
Розмір:  213,1 КБ
ID:	201431   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  IMG_1614.jpg
Переглядів: 250
Розмір:  173,7 КБ
ID:	201432   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  IMG_1615.jpg
Переглядів: 235
Розмір:  173,9 КБ
ID:	201433   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  IMG_1616.jpg
Переглядів: 240
Розмір:  225,6 КБ
ID:	201434  

iva зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням