Перегляд одного допису
Старий 28.07.2013, 20:09   #2078
Lis
 
Реєстрація: 09.04.2006
Звідки Ви: Киев, Харьковское шоссе, финансист
Дописи: 67
Дякував: 763
Дякували 514 раз(и) в 32 повідомленнях
Екологія та наповнення казни

25 липня, 2013 10:56 ▪ Версія для друку

Уряд збільшив штрафи за незаконний збір грибів, сінокіс, випас худоби та вбивство лосів і мишей
Кабінет міністрів збільшив штрафи за незаконну вирубку дерев, знищення диких тварин і птахів і забруднення земель. Про це свідчить постанова "Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди від порушень законодавства про природно-заповідний фонд", яку вчора ухвалили на засіданні Кабміну.

Документ розроблений Міністерством екології та природних ресурсів, пише "Коммерсантъ Украина".

Документ скасовує аналогічну постанову від 1998 року і значно збільшує штрафи за знищення флори і фауни, засмічення територій і несанкціонований в'їзд транспорту в заповідники і заказники.

"Підвищення штрафів посилить схоронність природно-заповідного фонду і збільшить надходження до бюджету", - повідомив директор департаменту заповідної справи Мінекології Віктор Канцурак.

За новими правилами, максимальний штраф за незаконно зрубане дерево складе 6066 грн (раніше – 1103 грн).

Посилюється також відповідальність за незаконний сінокіс: 18,2 тис. грн за 1 га (раніше - 3 тис. грн) і самовільний випас худоби: 273 грн (30 грн). Незаконний збір грибів буде тарифікуватися по 27 грн за одиницю (5 грн / шт), а ягід – 137 грн за 1 кг (25 грн / кг).

Крім того, у багато разів збільшуються штрафи за незаконне знищення тварин.

Так, за вбивство лося доведеться заплатити 40 тис. грн (2 тис. грн), козулі – 8,8 тис. грн (860 грн), лисиці – 2,6 тис. грн (550 грн).

Любителям несанкціонованої полювання доведеться заплатити 1824 грн штрафу (350 грн) за ондатру і 938 грн – за зайця (180 грн).

Найменший штраф за знищення степової миші – 26 грн. Те ж стосується і птахів. Наприклад, штраф за фазана складе 939 грн, за дикого гусака – на 1 грн менше, а за перепілку – 469 грн (раніше – все по 180 грн).

При цьому покарання за незаконний вилов риби складе, зокрема, за осетрових – 4513 грн / шт (раніше – 550 грн), сома – 752 грн (94 грн), щуку – 903 грн (55 грн). За молюсків доведеться заплатити по 2,5 тис. грн / т (480 грн).

Несанкціонований проїзд транспорту по об'єктах природно-заповідного фонду обійдеться в 208 грн за легковий автомобіль (40 грн) і 286 грн – за автобус (55 грн). Штраф за посадку вертольота становитиме 10,4 тис. грн (2 тис. грн). У документі вказується, що штрафи не застосовуються, якщо природі було завдано збитків при порятунку людей і в інших надзвичайних ситуаціях.

У Мінекології уточнили, що стан природоохоронних об'єктів контролюють Державна охорона природно-заповідного фонду України і Державна екологічна інспекція.

"У 2012 році працівники служби охорони установ природно-заповідного фонду Мінекології склали 1383 протоколи про адміністративні правопорушення", – повідомив Канцурак.

В.о голови Держекоінспекції Ігор Кошелєв додав, що в I півріччі цього року служба провела 1318 перевірок і притягла до адміністративної відповідальності 152 порушника.

Однак екологи вважають, що природоохоронний нагляд в Україні проводиться формально.

"Збільшення штрафів – це добре, але Держекоінспекція могла б працювати ефективніше. Зараз контроль є тільки там, де працює адміністрація об'єктів – у національних парках і заповідниках", – зазначив заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк.

"Природоохоронні об'єкти у нас часто взагалі ніяк не позначені, немає кадастру природоохоронних земель, а фермери, працюючи на землі, навіть не знають, що це заказник", – підтримав колегу активіст екологічного співтовариства "Печеніги" Сергій Балобина.

Як повідомлялось, за останні роки на Одещині створили лише один заповідник, на Черкащині – 84.

Наразі площа територій та об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) складає майже 3 млн. 651 тис. га, що становить 6,05% усієї території України.
Lis зараз поза форумом  
5 користувачів подякували
ariadna967 (31.07.2013), AROMAN (29.07.2013), Muliakov (05.08.2013), Yarusia (03.08.2013), шурик- М (29.07.2013)