Перегляд одного допису
Старий 06.12.2007, 13:04   #132
Ser
Banned
 
Реєстрація: 22.02.2006
Звідки Ви: Киев
Дописи: 348
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили 8 раз(а) в 4 сообщениях
Цитата:
Допис від Trolik Переглянути допис
Я зрозумів, що не варто пробувати біологу отримати відповіді у жерналіста на конкретно посталені питання.
Дивні ви люди, біолухи. Вам наводять конкретні дані з багаторічних робіт практиків, а ви цитуєте словник 1986 року, де дані, мабуть, збиралися якимось студентом з-під крана у 1917 році і переписувались до 1986-го.
Конкретно.

Яка добова харчова потреба 4-5 річного коропа (в грамах)?

Це залежить від виду корму, його харчової цінності, вмісту вітамінів та амінокислот. Це залежить від пори року, кисневого балансу, кислотного та десятків інших показників, які впливають на організм конкретного виду риби і визначають конкретну потребу в кормах у конкретній водоймі у конкретний час. Вважається, що у нашій кліматичній зоні на 1 кг приросту маси коропа необхідно 2-2,4 кг/кг. Це щоб не розписувати в кілокалоріях/кг. Втім, у різних регіонах цей показник може змінюватись в залежності від десятків факторів впливу: географічних, кліматичних, сільськогосподарських, хімічних і т.д.

Скільки тон води має перелопатити короп за добу щоб знайти собі поживу у відфільтрованому зоопланктоні (приймемо за вихідні данні наявність планктону у середній кількості, тобто 0,5 гр./м.куб.)?

З часів 1986 року, коли складався біологічний словник, на планеті багато чого сталося. Основний фактор, який впливає на різницю в колишніх цифрах і теперішніх - глобальне потепління. Воно подовжило та інтенссифікувало вегетативний період, скоротило період льодоставу, у зв"язку з цим прибрало фактор асфікції. Тому показник 0,5 гр./м.куб. можна забути. На одній з випасних водойм, де у цьому році проводились періодичні дослідження, показник становив у різні періоди від 7 до 28, а у пікові - до 38 г./м куб. При площі 15 га легко вираховується загальна маса: 150000 м кв. х 2 м (середня глибина) х 0,025 г./м куб. = 7500 кг, або 7,5 тонн зоопланктону, який щоденно знаходиться у воді. Якщо взяти за середню (навіть!) посадку у цій водоймі коропа 2000 шт./га, то при середній вазі у 4 кг і середній для цієї водойми нормі спожитого корму 3 % від маси тіла матимемо:
2000 шт. х 15 га х 4 кг х 3% = 3600 кг, або 3,6 тонни, які споживає короп.
7,5 -3,9 = 3,9. Це означає, що, якби короп кормився тільки зоопланктоном, то його вистачило б і на кормління, і на щоденну регенерацію популяцій зоопланктону. Дані інших замірів показували, що протягом всього активного періоду коропа інші складові природньої кормової бази водойми значно перевищували середні показники. Отже, коропу було з чого вибирати, тому і кльов минулого сезону, як і схожого попереднього, був відмінний від кльову 3-5 річної давності. Як він вибирав - я не знаю, але при розтинах шлунків зоопланктон займав значну частину кормового згустка, яку саме - не знаю, оскільки такий аналіз коштує дуже недешево, і при перенасиченні водойми кормами мене не цікавив. Спеціалісти, які проводили досліди, стверджували, що кормовий згусток збалансований, і зоопланктону там не менше третини.

Чи доцільна ця операція з точки зору енергетичних затрат коропа на сам процес фільтрації?
Це швидше питання до коропа, ніж до мене.

Що означає "зоо"?
Скорочення від зоопланктон. Часу жаль.

Теж вважаю, що на цьому можна поставити крапку, оскільки це більше нагадує екзамен з біології, ніж пошук відповіді на запитання 07briz07. І ми тут спілкуємось з питань насадок, а не наукового вивчення питань кормління риби в різних умовах. На це цілі інститути витрачають такі бюджети і стільки часу... Якщо повернутись до самого запитання, то можу сказати, що для визначення кращих насадочних блюд для коропа треба знати історію водойми, генетичну історію самого цього конкретного коропа, схеми кормління з моменту запуску у водойму, стан природньої кормової бази водойми, її періодичні зміни, стан кислотно-лугового балансу та ще трохи показників і факторів, що впливають на вибір коропом насадки у конкретний період у конкретній водоймі. А взагалі короп - риба всеядна, і, якщо зараз водойма не кормиться, то комбікорм, як нове блюдо в раціоні, має привернути увагу коропа і спрацювати. Китайці, якщо не помиляюсь, називають його свинею рисових плантацій або болотною свинею. Тому робіть висновки самі, спрацює комбікорм, чи ні.
Ser зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням