Перегляд одного допису
Старий 05.11.2007, 15:25   #355
Юрич
Шаман & Модератор
 
Аватар для Юрич
 
Реєстрація: 17.04.2006
Звідки Ви: Киев, Турецкий городок, МЧС
Дописи: 2.071
Дякував: 442
Дякували 683 раз(и) в 187 повідомленнях
Загальна кліматична характеристика листопаду та деякі гідрометеорологічні особливості листопаду 2006 року

В багаторічному розрізі листопад є місяцем з нестійкими погодними умовами та переважанням рис зимового періоду. Середня місячна температура листопада знижується в порівнянні з жовтнем на 6-8 градусів (найбільше зниження температури при зміні календарних місяців) і становить 0-7 градусів тепла. Більш активною стає циклонічна діяльність, переважає хмарна погода з опадами у вигляді дощу, дощу з мокрим снігом, снігу. Середня місячна кількість опадів становить 30 - 61 мм, в Закарпатті 82 мм, в Карпатах та горах Криму 62 - 142 мм.
У другій та третій декадах на більшості території країни (крім південних областей) утворюється сніговий покрив.
У листопаді збільшується (майже на 27%) кількість стихійних гідрометеорологічних явищ. Наслідки та площі охоплення стихійними явищами значно тяжчі та більші. Найчастіше критеріїв стихії досягають сильний вітер, сильні опади (переважно у вигляді снігу і лише в Криму - дощу), хуртовини. Майже однакова повторюваність утворення ожеледі та густих туманів (8-10% від загальної кількості). Практично в кожній області спостерігаються дуже сильний сніг в поєднанні з посиленням швидкості вітру. Частка окремих стихійних метеорологічних явищ в їх загальній кількості представлена на рис. 1.
Посилений вітровий режим збільшує кількість небезпечних згінно-нагінних явищ на узбережжях Чорного і Азовського морів та пригирлових ділянках річок. Так, у листопаді 1981 та 1998 років північно-східний вітер швидкістю до 16-22 м/с сприяв підвищенню рівня води на українській ділянці р. Дунаю та, як наслідок, перевищенню небезпечних позначок (в м. Вилкове Одеської області було затоплено житлові будинки та городи мешканців).
Гідрологічний режим річок у листопаді значною мірою залежить від випадіння або відсутності дощів, а льодовий - від інтенсивності зниження температури повітря.
Паводки відмічалися на річках Львівської (річки басейну Дністра) та Закарпатської областей. Так на Закарпатті формувались великі паводки у 1992, 1995 та 1998 роках. За наслідками найбільш катастрофічним, був останній, що призвів до виникнення надзвичайної ситуації державного рівня.
Третя декада листопада для багатьох малих і середніх річок країни, невеликих водоймищ, Печенізького та Червонооскільского водосховищ, мілководних ділянок на Київському та Канівському водосховищах, є середнім багаторічним строком появи льоду (у 1999 році поява льодових явищ відмічена 18-25 листопада, а в останні дні місяця вже утворився льодостав).
Розподіл по території та кількість стихійних метеорологічних явищ представлені на рис. 2. Найчастіше стихійні метеорологічні явища в листопаді відмічалися в південній половині території країни.
Листопад 2006 року видався здебільшого теплим з переважанням погоди без опадів, частими туманами. Середня місячна температура повітря була близькою до норми або на 1-3 градуси вище за неї.
Погодні умови місяця формувались переважно під впливом антициклонів. Однак, у полі високого тиску часто переміщувалися атмосферні фронти. Складні погодні умови спостерігались 3-5 листопада внаслідок переміщення активного циклону. Пройшли сильні та дуже сильні дощі, які в Криму та в Донецькій області досягли критеріїв стихійного гідрометеорологічного явища, в Харківській області місцями випав дуже сильний сніг та спостерігалось дуже сильне налипання мокрого снігу. Місцями посилювався вітер до 15-24 м/с, що в поєднанні із сильними опадами та через спрацювання автоматичних систем захисту ліній електропередач, призводило до знеструмлення населених пунктів у 11 областях. Наприкінці першої декади місяця спостерігались нічні температури від 2 до 16 градусів морозу.
25-30 листопада відмічалися тумани, місцями мряка, які ускладнювали роботу транспорту. У м. Києві 25 листопада щільний туман став причиною дорожньо-транспортної події (зіткнення шести легкових автомобілів, в результаті чого загинуло 3 особи та 1 особа постраждала).
Прогноз погоди на листопад 2007 року

(наданий Українським гідрометцентром)

Середня місячна температура повітря очікується в межах 2-5 градусів тепла, в Криму 7 градусів тепла, в Карпатах місцями 1 градус тепла, що у Рівненській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернігівській та Харківській областях на 1,5-2 градуси вище за норму, а на решті території близько до норми.
Місячна кількість опадів очікується в Криму, Запорізькій, Херсонській областях 44-53 мм (в горах Криму 104 мм), що більше за середні багаторічні величини; в північних, Черкаській, Вінницькій, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій областях 25-38 мм, що менше за норму; на решті території 30-64 мм (на Закарпатті 83-122 мм), що близько до норми.
Юрич зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням