<table border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" width="100%"><tbody><tr><td align="left">П’ятниця, 10 серпня, 19:15
Переглянути відео-репортаж:
http://video.novy.tv/reporter/reporter_2007_08_10-4.wmv (8.5Mb)
Трохи далі столиці в районі Кончі Заспи будівельники намивають сотні гектарів землі - там зводять палаци для багатіїв.
Щоб заробити більше, земснаряди не вимикають ані вдень, ані в ночі. Вже дійшло до того, що річці перегородили русло.
Наслідки будівництва в Кончі Заспі можна бачити з Київської набережної. Раніше таких відмілин та заростей очерету тут не було. Рибалкам, аби дістатися середини річки, більше не потрібен човен. Досить чобіт-забродів. Екологи кажуть, це лише початок. Будівельники своїми земснарядами порушили природній баланс і прискорили старіння водойми.
Михайло Курик, директор українського Інституту Екології Людини: ”Заборонено категорично в будь якій річці намивати чи вимивати чи щось робити з руслом. Бо це прирородньо створене русло. І від цього і динаміка і все навколо”.
У підприємстві “Плесо”, яке опікується всіма київськими водоймами, кажуть, що активне будівництво в Кончі Заспі, звичайно, впливає на річку негативно. Але обміління Дніпра в центрі Києва спричинене іншим. Тут на дні лежать гідрологічні споруди, які уповільнюють течію. А оскільки води в Дніпрі останніми роками значно поменшало, мул і пісок почав відкладатися.
Микола Щепець, директор державного комунального підприємства “Плесо”: “Мені кожного ранку доповідають про рівень води в Дніпрі. Коливання складають 15-20 сантиметрів. Коли нормальні коливання мали б складати до 80 сантиметрів на добу туди сюди. Це просто говорить про те що кількість води в Дніпрі менша”.
Екологи закликають заможних людей не селитися поблизу Дніпра на намитих територія. Кажуть - це надто небезпечно.
Михайло Курик, директор українського Інституту Екології Людини: ”Якщо щось буде лихо. Буде повінь якийсь катаклізм. Виникає питання, а чи треба так ризикувати ради чого. Ради того, щоб тут побудувати цю хатину чи в іншому місті”.
На підтвердження власних слів радять звернути увагу на останні природні катаклізми в Україні. На початку року була посуха, а зараз ллють дощі. Клімат змінюватиметься й надалі. Як – передбачити не можливо. </td></tr> <tr> <td>

</td></tr> <tr> <td>

Переглянути відео-репортаж:
http://video.novy.tv/reporter/reporter_2007_08_10-4.wmv (8.5Mb)</td></tr></tbody></table>