Перегляд одного допису
Старий 18.04.2009, 13:46   #2
Индеец
Banned
 
Реєстрація: 17.04.2006
Звідки Ви: Живу на рыбалке, в Киеве проживаю.
Дописи: 8.660
Blog Entries: 12
Сказал(а) спасибо: 3.643
Поблагодарили 9.273 раз(а) в 1.948 сообщениях
Arrow Отзывы СМИ:

Екологи та рибалки ловлять браконьєрів разом


Цим човном браконьєри волочили сітки течією Десни (Фото Павла Дренина)

17.04.2009
Євген Солонина
Київ – Чернігів – В Україні триває операція «Нерест-2009», мета якої – знешкодити риболовів-браконьєрів. Річку Десну у Київській та Чернігівській областях вони атакують чи не найбільше: риба з ікрою масово гине у десятках кілометрів сіток. Ані штрафів, ані рибінспекторів браконьєри не бояться: на те є ціла низка причин. У останньому рейді по Десні, який провели Державна інспекція з охорони довкілля та Асоціація риболовів України, брав участь і кореспондент Радіо Свобода.
Світанок у селі Пухівка. Ледь чути гуркіт моторного човна, яким керують двоє молодиків. Та ось на воді зчиняється галас: учасники рейду перестріли хлопців, коли ті витягали з води довжелезну сітку з рибою.

«Та ми один раз вийшли, наловити пару кілограмів риби до Пасхи. А що вдіяти, якщо роботи нема зовсім! Хочете штрафувати – штрафуйте! Тільки приберіть оце «маски-шоу» з камерами та мікрофонами», – виправдовується Віктор, один з упійманих браконьєрів.



Упіймані порушники (Фото Павла Дренина)
Пізніше хлопці зізналися, що затримують їхню «артіль» регулярно. Останнього разу рибінспектор забрав у них сіть два тижні тому.

Браконьєрство як «засіб боротьби селян з кризою»

Однак охочих протягти сітку уздовж Десни не бракує, за місце доводиться суперничати. Бо за день на одному човні можна добути мало не півтонни риби, яку продають оптом. Віктор, який ніде не працює, нещодавно придбав на виручені за рибу гроші нового човна.

Села Крехаїв Чернігівської області чутка про рейд дісталася дещо раніше, ніж його учасники. Тож браконьєри повтікали, залишивши сіті разом зі здобиччю.

Екологи витягли їх за допомогою човна і трала. Сіті зберігатимуться до рішення суду, а рибу, що загинула в них, відправлено на переробне підприємство.

Подібні рейди проводять дуже часто і головна, і обласні екологічні інспекції. Але люди, які не мають роботи, все одно ловлять рибу сітками та продають її, каже головний державний інспектор України з охорони довкілля Микола Карамаш.

«Потрібно, щоб усі громадяни спільно дбали про водні живі ресурси. Настав нерест – треба дати рибі змогу продовжити рід. Потім можна буде її ловити, але не такими хижацькими методами, як сітки, електровудки та вибухівка», – наголошує інспектор.

http://www.radiosvoboda.org/content/...e/1610986.html

п.с. журналисты в своем репертуаре, идею схватили на месте, а некоторые подробности допридумывают в офисе
Индеец зараз поза форумом