"ДЖЕРЕЛА ДУХУ"
Г.Надбережний

Кореспондент ( Кор.) Сьогоднi ми знову зустрiчаємось з уже добре знайомим нашим читачам дядьком Михайлом, що дбає про рибалок, надсилаючи iм товари поштою.
Дядьку Михайле, нещодавно Ви приймали участь у пiдготовцi та проведеннi змагань з вилову сома на квок. Розкажiть про цi змагання.

Дядько Михайло (Д.М.) В Украiнi вперше запроваджено змагання з вилову сома на квок зусиллями Голови федерацii риболовного порту пана Двiрного Якова Андрiйовича. Ця людина має далекосяжнi плани та достатнiй фаховий рiвень для iх реалiзацii. Ось наприклад, за часiв СРСР спортсмени-рибалки Украiни могли вибороти максимально - кандидата в майстри спорту, а зараз є можливiсть стати майстром спорту мiжнародного класу, але для цього треба проводити всеукраiнськi змагання.

Кор. Дядьку Михайле, а чи сьогоднi це реально - проведення таких масових змагань з риболовлi?

Д.М. Дивна рiч, але нiкому не спадає на думку, що рибалок в Украiнi набагато бiльше нiж, скажiмо, затятих вболiвальникiв футболу. Просто рибалки нiколи не збираються усi разом. Уявiть собi на хвильку скiльки люду з вудками, спiнiнгами, донками, павуками й iншим начинням ловлять рибу у вихiднi днi по рiчках i рiчечках, ставках i запрудах, по усiх водоймах? Спецiалiсти провiдних свiтових фiрм з вiковим досвiдом стверджують, що в нашiй краiнi 8-10% населення - рибалки. Але це тiльки зважаючи на природнi умови, а враховуючи економiчний стан, риболовля часто-густо це засiб виживання i рибалками стають усi хто може. Не важко пiдрахувати, що йдеться про 7-10 млн. громадян Украiни якi усе частiше стають виборцями. Нацiональний iстеблiшмент мав би звернути увагу на масовiсть рибальства, на iсторичнi джерела цього захоплення: адже у сиву давнину з рибалок i мисливцiв згуртувались козаки, а згодом постала козацька держава. Могутня, поважна, шанована у свiтi.

Кор. Цiкава думка, але ж вернiмось до змагань з вилову сома на квок. Розкажiть детальнiше про отой загадковий квок, що його звук приваблює найбiльшого хижака серед риб.

Д.М. По формi квок нагадує бумеранг у якого одна сторона товста - це рукоять, друга тонка як нiж а на кiнцi п'ятка, що власне i творить отой специфiчний звук коли рибалка, рiзким рухом п'ястi, висмикує квок iз води. Тихого, лiтнього, туманного, свiтанку далеко над водоймою зрiдка стелиться глухе бовкання - це "голос" квока. Його оксамитовий бас сягає найглибших сомових ям дратуючи цих велетнiв, а гачок з наживкою завжди поруч, лише б тiльки поталанило упiймати та втягти красеня у човен. Досвiдченнi сомовники мають декiлька квокiв з рiзним "тембром голосу", звiсно, кращими вважаються саморобнi дерев'янi. На змаганнях хтось жартував що його квоки "Виготовив правнук Страдiварi"

Кор. Дядьку Михайле, менi важко уявити як саме проходять змагання? Зрозумiло, коли усi спортсмени стрибають через одну перекладину, або пiднiмають одну штангу то результат, тобто переможця, можна визначити. А що робити з рибалками що на човнах порозпливались по сомових ямах, затоках та днiпровських закутках?

Д.М. Дiйсно, є труднощi, але хотiлося б звернути увагу читача Вашого журналу бiльше на дух цих змагань нiж на результат. Там був такий випадок, коли один рибалка ще до початку змагань спiймав декiлькох здоровенних сомiв, один метра на пiвтора i з таким уловом став першим претендентом на перемогу. Але суддi, наче патологоанатоми припустили, що риби були упiйманi перед змаганням, а на пряме запитання про час вилову красенiв-сомiв, рибалка сказав правду i практично вибув iз змагань. Розумiєте, ця людина на березi не збрехала, це дiйсно вiльна людина, незалежна вiд власноi жадоби, незалежна вiд власних прагнень титулiв та чинiв. Важко друкованим словом передати оцю рибальську атмосферу, треба бачити iхнi обличчя , очi цих людей. Тут iдеться про очищення джерел нашого духу. Слово "здоров'я" японською мовою пишеться двома iєроглiфами - "джерело" та "дух". Тобто здоров'я людини сприймається не просто як робота органiв, м'язiв чи кiсток а як джерело духу, а звiдси i здоров'я народу i нацiональна iдея. Украiнський iстеблiшмент, саме через наймасовiше захоплення наших громадян, має подбати про очищення джерел нашого духу, зцiлення нацii, народження справжньоi нацiональноi iдеi.

Кор. Дядьку Михайле, чого б ви хотiли побажати нашим читачам?

Д.М. Виходьте на рибалку частiше, виходьте сiм'ями, бо там ви далi вiд метушнi та марноти, а ближчi до спокою та правди. Виходьте на змагання з риболовлi, бо там ви дiйсно вiдчуєте оцей незбагнений дух рибальства, дух козацтва i як не впiймаєте риби, то загальноi юшки скоштуєте обов'язково. Я мрiю про такi часи в нашiй державi, коли рибалки могли б витягти рибу з води, вийняти гачок з губи, заживити ранку i вiдпустити ii знов у воду, на волю, як це робиться кругом у свiтi. Маю надiю, що ми доживемо до таких часiв.


(с)Дом Рыбака - 2000
Ваши предложения и замечания ждем по адресу
e-mail:webmaster@fishing.kiev.ua

Украинский центр Интернет-рекламы "ECHO"